НАЧАЛО Други

Богатите милениали инвестират в криптовалути

15.09.2019 22:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Богатите милениали инвестират в криптовалути

Последни проучвания показват, че най-младото поколение инвеститори има най-доброто разбиране за сектора на криптовалути.

Изследване на британската правна фирма Michelmores LLP за по-заможните милениали – поколението, родено между 1981 и 1996 г. – със собствени активи от $31 000 или повече, показва, че 20% са инвестирали в криптовалути като Биткойн (BTC).

Това далеч надминава средното за страната от 3% и дори се повишава до 29% за милениали със състояние над $93 000 от активи, в които са инвестирали.

Милениалите също вземат сериозно инвестициите си – влагайки собствени проучвания – и е по-вероятно да се ангажират с инвестиционни посредници и борси по електронен път. 35% казват, че са инвестирали чрез дигитални и онлайн платформи, докато 27% споделят, че се консултират с платформи за социална търговия и онлайн общности от трейдъри.

Поколение инвеститори

Предишните поколения млади хора рядко са си печелили репутация за благоразумие. По-често в миналото те не са зачитали идеи като инвестициите.

Изследването показва, че това мнение трябва да бъде преразгледано, тъй като 70% от интервюираните 501 лица за признават, че богатството им идва от заплати и надници, докато 40% сa oт възвръщаемост на инвестиционните продукти. Андрю Олдланд, старши партньор в Michelmores, каза:

Има много стереотипи, свързани с милениалите – дали те харчат безразборно парите си или прекалено много разчитат на майките и бащите си до зряла възраст. Нашето изследване оспорва тези митове, разкривайки, че значителна част от това поколение, които имат $31 000 или повече, са натрупали тези активи сами.

Растеж на богатството на поколение Y

Докато изследванията на Michelmores показват, че милениалите пестят и инвестират по пътя към богатството, все още е много вероятно големите пари да бъдат прехвърлени на това поколение от родителите им – а именно това на “бейби бумърите” (родени между 1946 и 1964).

Проучване, публикувано през юли от дигиталната инвестиционна компания Grayscale, предполага, че инвестициите в традиционни активи като златото през следващите години ще намалеят, тъй като по-младите поколения изграждат портфолиа с повече дигитални активи в тях.

Бари Силбърт, изпълнителен директор на фирмата за управление на активи, заяви, че през следващите няколко десетилетия около $68 трилиона инвестиции, само в САЩ, ще бъдат наследени от младите поколения. Той добави:

Поколението на милениалите предпочита златото, докато разглежда банките като отживелица. Биткойн е иновативен. Това е инвестиция във визия и предприемачество. Докъде, обаче, ще доведе тази технология? Ще успеем ли да видим как следващите поколения  се обръщат към Биткойн и сметнат златото за отживелица?

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Крипто компания съди американски регулатор заради Етериум

Consensys, компанията майка на MetaMask, предприе съдебни действия срещу Комисията по ценни книжа и борси (SEC) в съд в Тексас, твърдейки, че регулаторните превишават правата си.

26.04.2024 10:00 2 мин. четене

БРИКС: Как разширяването на съюза може да промени световната икономика

Дедоларизацията ще заема централно място на предстоящата среща на върха на БРИКС през 2024, планирана за октомври тази година.

26.04.2024 7:00 1 мин. четене

Европа затяга крипто регулациите с нови закони

Европейският парламент наскоро прие нови разпоредби, които имат за цел да наложат официални изисквания за надлежна проверка на крипто компаниите с цел борба с прането на пари.

25.04.2024 21:00 2 мин. четене

Как крипто инвеститор превърна $8,500 в близо $13 милиона за няколко седмици

Опитен инвеститор в меме монети привлече вниманието, защото само за няколко седмици превърна първоначална инвестиция от $8,524 в зашеметяващите $12,800,000.

25.04.2024 20:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.