BNY Mellon, най-голямата попечителска банка в САЩ, според съобщенията е получила освобождаване от счетоводния бюлетин 121 на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) за своите институционални операции по крипто попечителство.
Това бе разкрито по време на актуализация от Крис Ланд, съветник на американския сенатор Синтия Лумис, който спомена за одобрението на SEC за BNY Mellon да се занимава с попечителство на дигитални активи. Той сподели:
BNY иска да се включи по-активно в бизнеса с крипто попечителство. Те имаха някои проблеми със счетоводния бюлетин на персонала (SAB) 121 и SEC очевидно им е дала някакъв вид изключение, за да продължат напред.
SAB 121 задължава крипто попечителите да записват криптовалутни активи в балансите си и да признават съответния пасив, което бе критикувано като обременително. Главният счетоводител на Комисията Пол Мънтер обаче разкри, че агенцията е предоставила условни изключения на банки и брокерски компании, използващи блокчейн технология. Макар че банката, която получава това изключение, не бе назована, смята се, че BNY Mellon е сред тези, на които е предоставено облекчение, с условия като сътрудничество с американските регулатори за защита на клиентските активи в случай на фалит.
Въпреки това развитие се появиха опасения относно справедливостта. Председателят на комисията за избор на Уайоминг Сайръс Уестърн разкритикува преференциалното третиране на BNY Mellon от страна на SEC, посочвайки предизвикателствата, пред които са изправени по-малки компании като Custodia и Kraken. Тези, които спазват нормативните изисквания, са оставени настрана, докато по-големите институции се възползват от регулаторни изключения.
Този ход се разглежда като потенциална врата за навлизане на традиционни в крипто пространството, като участието на BNY Mellon е сигнал за по-широк институционален интерес към дигиталните активи.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.
Според нов анализ на Bernstein крипто подразделениет на Robinhood е готово за значителен растеж, като се очаква търговската дейност да нарасне през следващите две години.