Според Bloomberg Intelligence и модела на паричния поток, Етериум се оценява на $6,128, или +180% от текущата цена.
Освен това, предстоящата голяма актуализация на мрежата, която променя „остарелия“ PoW стандарт на PoS, прави Етериум инструмент подобен на дялов капитал, според MarketWatch.
Предстоящата актуализация на „Merge“ или сливането е фундаментална за Етериум, тъй като ще промени метода за правилна оценка на проекта, тъй като стойността на мрежата ще се изчислява въз основа на генерирането на печалба, а не на добивания ETH.
Новият подход за оценка ще вкара съотношения от традиционните финанси в анализа на Етериум, като P/E множители, както се споменава в доклада. Таксите, платени в мрежата, ще действат като приход за компанията, а постоянното изгаряне като обратно изкупуване.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум ще достигне $10,000 – според основателя на BitMEX
След растежа на DeFi и NFT индустриите, таксите за транзакции в мрежата нараснаха до $9.8 милиарда през 2021 г., което е 16 пъти по-високо от резултатите от 2020 г. Етериум стана първата и най-голяма мрежа за различни NFT и DeFi проекти. Към момента Етериум има най-високата TVL (обща заключена стойност) в сравнение с всички мрежи, със $123 милиарда, заключени в смарт договори.
Както предполагат експертите, Етериум ще генерира още повече такси през 2022 г., като се цели да са около $12 милиарда до края на годината, което е с 30% повече от генерираното през 2021 г.
По отношение на гореспоменатите данни, реалната стойност на Етериум остава приблизително $6,128; $5,539 и $9,328, според три различни модела на паричния поток. Средната стойност на тези три модела ще бъде $6,998.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.