Galaxy Digital на Майк Новограц се обедини отново с гиганта за данни и финансова информация Bloomberg, за да пусне нов крипто индекс, свързан с децентрализирано финансиране или DeFi.
Новият индекс, разкрит в четвъртък, първоначално ще проследява девет DeFi токена и ще служи като основа за нов пасивно управляван фонд от Galaxy.
През 2018 г. Bloomberg и Galaxy стартираха Bloomberg Crypto Index, състоящ се от най-ликвидните активи на пазара, който естествено включва Биткойн и Етериум.
И двата индекса са собственост и се администрират от Bloomberg, който определя съставните активи на продукта.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Един алткойн е позициониран за значителни печалби, твърди трейдър
Активите в индекса включват Uniswap, Aave, Maker, Compound, Yearn и Sushi. Новият индекс има конкуренция под формата на управлявания от Bitwise индекс, който стартира през февруари.
Според прессъобщение, монетите в DeFi индекса са “избрани въз основа на институционалната търговия и готовността за попечителство в САЩ, както и качеството на ценообразуването”.
“Galaxy продължава да бъде пионер в институциите, търсещи излагане на иновациите, които се случват в крипто екосистемата”, отбеляза ръководителят на Galaxy за управление на активи Стив Кърц.
“Инфраструктурата, базирана на блокчейн, която стои зад DeFi, се развива все по-бързо и се появяват ясни примери за това как тази нова технология може да подрине финансовите услуги в реално време. Нашият уникален DeFi индексен фонд предоставя на инвеститорите експозиция на институционално ниво за бъдещето на финансовите услуги.”
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.