Басейна за добив на криптовалути на HDAC, корейска блокчейн IoT платформа и емитент на токена Hyundai-DAC (DAC), е хакнат. Това накара компанията временно да спре теглянията.
Основателят на HDAC Chung Dae-sun е племенник на изпълнителните директори на Hyundai Group и Hyundai Motors, световноизвестният производител на автомобили. ICO на HDAC стартира през 2017 г. от конгломерат, който включва софтуера на Dae-sun и строителната фирма Hyundai BS & C и финтех и блокчейн дъщерното дружество HyundaiPay.
Басейна на HDAC е компроментиран от нападатели, които са получили достъп до вътрешната система на басейна. В началото на хака HyundaiPay каза, че:
Екипът на HyundaiPay не се намесва в експлоатацията на крипто басейна на DAC токена. Сървърите на HyundaiPay и самият HDAC блокчейн не са засегнати от пробива … не всички от 299те участници в добивния басейн са засегнати. Макар че HyundaiPay не може да предостави точни данни по отношение на обхвата на хак, екипът смята, че по-голямата част от копачите са засегнати.
Въпреки че HyundaiPay заявява, че не участва в басейна за DAC токени, според TokenPost той е един от официалните разработчици на HDAC платформата, която има за цел да използва своята IoT блокчейн технология, за подобряване на сигурността на интелигентните фабрики и домове и други свързани с IoT приложения .
Екипът на HDAC предложи в неотдавнашно интервю, че Hyundai-DAC токена „може да се използва за заплащане на коли под наем, такси за изминат участък, такси за паркиране на автомобили и газ“. Те обясниха, че „семейните връзки“ на платформите с международно известния бранд Hyundai Motors подпомагат първоначалния растеж, както и влиянието върху проекта.
Porsche излезе през февруари тази година като „първият“ производител на автомобили, който трябваше да тества блокчейн система за шофьори, както и за автомобили без шофьор. По-рано този месец бе съобщено за старта на инициативата Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI), в която участват тридесет компании, включително BMW, GM, Ford, Renault, Hyperledger, IBM и IOTA.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.