Ако заявленията за патенти бяха пряко свързани с ангажимента на компанията да се внедрява в определена област, тогава Bank of America без съмнение би била един от най-големите блокчейн бикове на Wall Street.
Много от тях създават рамка за интегриране на услугите за криптовалути в основните бизнес предложения на фирмата. Наскоро Bank of America подаде заявка за патент, за да създаде онлайн система за съхранение на криптовалути, разширявайки по-ранен патент, за който фирмата за първи път подаде заявление през 2014 г.
Въпреки това, изявлението в Twitter на Майкъл Уелер, чието име е включено в осем от тези патенти като изобретател, заяви, че те са фундаментално „безсмислени“ и не служат никаква друга цел, освен да привличат вниманието на пресата и да направят 113-годишната банка да изглежда като новатор в пространството на финтех.
Той каза:
Моето име е на 8 от 50-те блокчейн патента, подадени от BofA, и от моя гледна точка те са безсмислени, като оставим настрана прессъобщения и общественото възприятие на иновациите.
Според неговия профил в LinkedIn, Уелер епрекарал повече от 11 години в Bank of America, оставяйки поста си като старши вицепрезидент през 2016 г., за да се присъедини към ConsenSys, основано от Йосиф Любин. Скоро след това той съоснова Infura, проект, подкрепен от Consensys, който осигурява блокчейн инфраструктура, за да помогне на разработчиците на децентрализирани приложения (dApp), за да разширят своите платформи. Уелер основава и група Ethereum NYC, която вече има 6,000 члена.
По думите на Уелер, Bank of America е открито враждебна към криптoвалути, макар да изтъква блокчейн патентите си като доказателство за иновативното си отношение. Заедно с други големи институции като JPMorgan, фирмата е забранила на клиентите си да използват банково издадени кредитни карти за закупуване на криптовалути, а Merrill Lynch направи противоречивото решение да забрани на своите клиенти да инвестират в Bitcoin Investment Trust (OTC: GBTC).
Дори и така, банката също така призна, че приемането на крипто представлява заплаха за нейния бизнес модел.
Goldman Sachs повиши дългосрочната си прогноза за златото, предвиждайки, че цената на метала може да достигне $3,880 за унция до края на 2025 г., ако се засилят опасенията от рецесия.
2025 г. започна с нарастващи предизвикателства за пазарите.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.
Кати Ууд, директор на ARK Invest, счита, че пазарите може да са на прага на изненадващо възстановяване, въпреки широко разпространените опасения за икономическо забавяне.