Блокчейн експерт в University of Technology Sydney Law, д-р Филипа Райън заяви, че блокчейн технологията може да осигури решения на проблемите, свързани с изменението на климата, изложени от ООН.
Говорейки за екологични методи за производство на електроенергия, д-р Райън каза, че развиващите се страни могат да възприемат по-чисти методи за генериране на електричество вместо генерирането на електроенергия с високи емисии, което е преобладаващо в индустриализираните нации по света.
Използвайки слънчеви панели, общности и села могат да генерират, съхранява и използва собствената си енергия, а цялата система може да бъде управлявана безопасно, използвайки блокчейн технология.
Според д-р Райън, приложението на блокчейн технологията е децентрализираната система, a доверието се установява в рамките на малка мрежа от хора, които генерират достатъчно енергия, за да ги поддържат и да закупят такава мощност според нуждите си.
„Без централен контролер или регулатор на системата, всеки в мрежата трябва да може да се довери на ledger-и, които записват колко енергия се генерира, съхранява, купува и продава в мрежата“.
Относно защо блокчейн, д-р Райън казва:
Технологията осигурява прозраченост, одит и автоматизиран механизъм за търговия и клиринг на пазара, в полза на производителите и потребителите.
Той заяви още, че технологията може да бъде полезна, особено в селските райони в развиващите се страни, където много потребители може да нямат банкови сметки и във време, когато доверието е проблем, е необходимо да се премине към децентрализирана система, която осигурява по-голямо доверие, както и по-лесни и по-евтини решения на енергийната и други потребности в света.
„В момент, когато глобалното доверие в правителството, банковото дело, медиите и други мощни институции се е понижило, блокчейн може да играе значителна роля в демократизирането на нови, по-надеждни бизнес мрежи. Тези нови икономически модели могат да бъдат пример за това, как блокчейн технологията може да помогне за постигането на някои от SDG-та. „
Междувременно имаше аргументи относно неустойчивото потребление на електроенергия от минните компании и страхът, че те могат да влошат проблемите, свързани с изменението на климата в света. С предложението за блокчейн като потенциално решение на енергийните проблеми на света, обаче, индустрията може да спечели малко по-голямо приемане, за да подобри стандарта на живот в целия свят.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.