Блокчейн технологията най-вероятно ще бъде стандартизирана до 2021 г., според американската компания за бизнес и финансови услуги Moody's.
Според изследователския доклад, публикуван на 5 – ти септември, тези стандарти вероятно ще бъдат установени в blockchain индустрията до 2021 г. и ще бъдат положителни за „бъдещи секюритизации, използващи технологията“.
Компанията твърди, че това може да доведе до спестяване на време и разходи, автоматизация и по-бърза достъпност на данните.
Освен това, Moody’s Investors Service заявява, че индустриалните стандарти също биха могли да допринесат за по-добра оперативна съвместимост и друга оперативна ефективност. Старши аналитичен анализатор от Moody’s, Франк Червени, отбеляза:
Стандартизацията на блокчейн технологиите ще направи ползите ѝ по-достъпни за секюритизации. […] Стандартизацията би подобрила оперативната съвместимост между системите и участниците на пазара, но също така би намалила концентрацията на контрагента, оперативните и правни / регулаторни рискове за транзакции, които използват блокчейн технология.
В съобщението се твърди, че тази инициатива се ръководи предимно от Международната организация за стандартизация. Изследователите също така отбелязват, че настоящата липса на стандартизация и оперативна съвместимост ограничава оперативната ефективност и увеличава потенциалните рискове.
Както Cointelegraph обясниха в неотдавнашна статия, оперативната съвместимост на блокчейн е способността да се споделя информация в различни блокчейн мрежи без ограничения.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.