Тъй като криптопазарът се разраства експоненциално по целия свят, заедно с интереса към дигитални валути, по-изтъкнатите му привърженици изразяват оптимизъм, че някои от монархиите на Близкия изток може скоро да разпознаят възможностите, които той предлага.
Един от тези известни привърженици на криптовалутите е Филип Караджорджевич, наследственият принц на Сърбия и Югославия, който предположи, че някои от страните в Близкия изток, като Йордания и Обединените арабски емирства (ОАЕ), наред с други, скоро биха могли да приемат Биткойн (BTC), както каза в подкаста Bitcoin Reserve на 6 юли.
Според него повечето от тези монархии използват законите на шариата, които, наред с други неща, предполагат специфична финансова система, която не признава концепцията за дълг. Поради това те може да са отворени да приемат предложението за Биткойн като перфектните пари в съответствие с тази система.
Според техните прочити, според Корана, Биткойн е техните перфектни пари. Въпрос на време е някой да им го предложи или те самите да го предложат и да се съгласят. Може би ще видите как някоя арабска монархия или арабска държава ще приеме Биткойн (BTC) много по-скоро, отколкото си мислите.
@PrincFilip1 mentions some Middle Eastern monarchies might adopt #bitcoin sooner than we think
Follow us & subscribe to the Bitcoin Reserve Podcast on your favourite streaming platform for the full episode, which is dropping soon!
Link to podcast: https://t.co/VlAx2WYYNy pic.twitter.com/26G0GiLi8r
— Bitcoin Reserve (@BTCReserveHQ) July 6, 2022
Така се случва, че някои от страните, които сръбският принц спомена, вече са проявявали интерес към криптовалутите. Всъщност данните на Chainalysis разкриват, че Близкият изток е един от най-бързо развиващите се криптопазари в света, на който се падат 7% от световния обем на търговията.
С оглед на това още през декември 2021 г. бе съобщено за плановете на един от суверенните фондове на ОАЕ – Mubadala Investment Company, който управлява $240 милиарда, да инвестира в криптоекосистемата, изразявайки увереност за подобни инвестиции.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano има много нови технически разработки – твърди технически архитект
В средата на март борсата за криптовалути Binance получи лиценз за виртуални активи, който ѝ позволява да извършва стопанска дейност в Дубай, или по-конкретно да предоставя ограничени стоки и услуги за обмен на предварително квалифицирани инвеститори и професионални доставчици на финансови услуги.
Неотдавна, в края на април, друга криптоборса – Kraken – получи разрешение от местните власти да създаде регулирана платформа за търговия с криптовалути в ОАЕ, с регионално седалище в Абу Даби.
Пазарът на криптовалути преживява забележителна промяна в капиталовите потоци, тъй като пазарната доминация на Биткойн се е понижила до 61.6%, отбелязвайки спад от 2.36%.
BSTR Holdings Inc. е на път да се превърне в четвъртия по големина публичен притежател на Биткойн, като обяви, че ще стартира с 30,021 BTC в баланса си като част от публичния си дебют.
Френски законодатели внесоха новаторско предложение за преобразуване на излишната електроенергия от производителите на енергия в ценен дигитален актив – Биткойн.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.