Към март 2025 г. USD Institutional Digital Liquidity Fund (BUIDL) на BlackRock надхвърли $1 милиард в токенизирани активи.
Този важен етап следва неотдавнашния ръст на ликвидността, като на 13 март бяха издадени нови токени на стойност над $206 милиона.
Въпреки низходящия тренд на по-широкия крипто пазар, „BUIDL“ отбеляза впечатляващ ръст – 56% през последния месец, дължащ се на институционалния интерес към токенизираните активи от реалния свят (RWA).
Фондът, стартирал през март 2024 г., инвестира предимно в американски държавен дълг и банкови депозити в щатски долари, като предлага годишна доходност от 4.5%.
Той оперира с такси между 0.20% и 0.50%, като е насочен към американски квалифицирани купувачи. Базата на притежателите на BUIDL нарасна с близо 20% през миналия месец, а месечният обем на трансферите надхвърли $269 милиона.
Етериум остава доминиращaта мрежа за фонда, въпреки че използва и Avalanche, Aptos, Polygon, Optimism и Arbitrum.
Тъй като токенизацията на RWA продължава да се разраства в световен мащаб, успехът на BlackRock с BUIDL подчерта нарастващия институционален блокчейн прием за традиционни активи, което сигнализира за преминаване към по-ефективно управление на ликвидността и доходността чрез дигитални активи.
Основателят на Binance Чанпен Джао отново заплаши с правни действия Bloomberg.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.