Ново проучване разкри, че докато предприятията обмислят приемането на блокчейн, като цяло те не се чувстват готови да внедрят технологията.
В доклада се казва, че 64% от организациите имат намерение да инвестират в блокчейн решения за подобряване на вътрешните си операции, докато само 46% от анкетираните се чувстват готови да внедрят технологията.
От 61% от организациите, които вече проучват блокчейн, само 28% избират блокчейн доставчик. Според проучването, мнозинството от хората, които вземат решения, все още изследва технологията и сравняват търговците и все още не могат да определят позицията си спрямо технологията.
Диего Тартара, главен технически директор за Латинска Америка в Globant, каза: „Прилагането на блокчейн е различно за всяка организация, така че е наложително бизнес лидерите да имат единна представа за това как ще изглежда тяхната интеграция. Технологията като такава, обикновено изисква промяна в парадигмата за да бъде приета, като по този начин, споделянето на основните ѝ цели е от ключово значение за успешната интеграция на блокчейн.
За да подготвят проучването, изследователите съобщават за 679 високопоставени лица, вземащи решения в областта на маркетинга и информационните технологии в САЩ, през първото тримесечие на 2018.
По-рано този месец, проучване на TD Bank разкри, че 90% от специалистите по финанси смятат, че блокчейн и DLT ще повлияят положително на платежната индустрия. Според проучването, само 14% от респондентите заявяват, че тяхната организация има обучителни стратегии за блокчейн.
Проучване на Global Blockchain Business Council, публикувано миналия януари, показа, че 63% от респондентите смятат, че ръководните кадри на бизнеса имат слабо разбиране за технологията блокчейн. 30% смятат, че знанията им за нововъзникващите технологии са „средни“. Останалите 7% смятат, че разбирането на блокчейн от страна на висшето ръководство е „добро“.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.