Британската блокчейн технологична група Setl нае бивш управител на френската централна банка, Кристиан Нойер, като член на борда на директорите.
Основана през 2015 година, Setl е финансова компания с фокус върху блокчейн. Фирмата изгради инфраструктура, базирана на блокчейн за институционални плащания и разплащания, с докладван капацитет от над 1 милиард транзакции на ден.
Според последното изявление, Нойер се присъединява към борда на директорите на Setl, носейки със себе си „богат опит в областта на финансовото, регулаторното, икономическото управление и света на централните банки“.
Професионалният опит на Нойер включва работа като вицепрезидент на Европейската централна банка, управител на Banque de France между ноември 2003 и октомври 2015 г., както и служба в във френското Министерство на икономиката и финансите.
По-рано, към борда на директорите на Setl се присъединиха такива сериозни експерти като бивш неизпълнителен член на Банката на Англия, Сър Дейвид Уокър, старши собственик на информационни рискове в Обединеното кралство, Мартин Клементс и бившия подуправител на Банката на Англия, Рейчъл Ломакс.
Друго значително назначение в крипто индустрията се състоя на 16-ти януари, когато обменът на криптовалути ErisX разкри, че назначава Джоузеф Любин, основател на технологичната компания ConsеnSys и съосновател на криптовалутата Eтериум (ETH).
През декември, блокчейн стартъпа Civic избра ветерана от Apple, Филип Шумейкър, като изпълнителен директор на Identity.com, тяхната децентрализирана платформа за идентичност.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.