НАЧАЛО Биткойн

Биткойн ще достигне $1 милион ако се приеме като световна валута

26.10.2018 18:58 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Биткойн ще достигне $1 милион ако се приеме като световна валута

Напоследък има много разговори за това как Биткойн пазара може драстично да се покачи, ако криптото трябва да бъде масово прието като най-подходящото средство за плащане в цифрова форма.

В интерес на истината, не би било излишно да се смята, че такъв сценарий не е напълно невъзможен. Има редица блокчейн и крипто-фокусирани фирми, опитващи се да излязат с платежни решения, за да се поберат в тази сметка.

Бъдещето на Биткойн от гледната точка на Райън

Това, което влиятелните хора казват е, че привлича вниманието на повечето. Пример в това отношение е последното мнение на Райън Чарлз. Райън е главен изпълнителен директор на Money Button. Във видеоклип, който е качил, Райън споделя мненията си за настоящата ситуация на Биткойн, спрямо визията на Сатоши Накамото за отлична глобална платежна система за цифрови разплащания. Тя трябва да бъде всеобхватна, като същевременно премахва необходимостта от забранителни трети страни.

За да разпространи своята гледна точка, Райън даде пример за венецуелец, който търгува с някой в САЩ, без да се налага да минава през трети страни, като банки и правителствени агенции, докато все още държи престъпниците настрана. От социална гледна точка такава сигурна и надеждна система може много лесно да бъде приета и глобално валидирана като най-добрия възможен начин за извършване на сделки, особено сделки, които включват трансгранични трансфери.

Само $1 милион или повече?

И тогава той започна да говори за цената на Биткойн, и как би могла да безпроблемно да достигне милион долара. В тази сметка, Райън направи изчисленията си въз основа на предлагането на фиатни валути, в сравнение с общия брой на BTC, който се равнява на 21 милиона токени.

В момента, общото предлагане на щатски долари е $14 трилиона. Ако всички суми са обобщени, цифрата достига $21 трилиона. От простата си математика Райън заключава, че при измерването на паричното предлагане на фиат срещу общото предлагане на Биткойн, един BTC ще струва около $1 милион.

По-нататък Райън отбеляза, че цифрата от $1 милион е само груба оценка за това колко би струвал Биткойн ако наистина се превърне в избрания от света символ на парите. Тъй като кампанията за адаптация все още продължава и глобалното приемане на BTC може да отнеме известно време, това означава, че икономиките ще са се разраснали. В този контекст, цената на Биткойн би могла дори да бъде много по-висока от очакваните $1 милион.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

PayPal иска да въведе награди за копаене на Биткойн

На 22 април Blockchain Research Group на PayPal представи стратегия, целяща да стимулира крипто миньорите, които използват възобновяеми енергийни източници, като им предлага допълнителни Биткойн (BTC) възнаграждения.

24.04.2024 18:00 2 мин. четене

Биткойн – спасението за затруднените икономики?

През последното десетилетие Биткойн набира популярност, особено в региони, изправени пред икономическа или политическа нестабилност, където традиционните банкови системи могат да се разклатят.

24.04.2024 16:00 2 мин. четене

Бившият директор на Twitter разкри нова система за копаене на Биткойн

Компанията за разплащания Block, известна преди като Square, разкри намерението си да разработи система за добив на Биткойн (BTC) в отговор на предизвикателствата, пред които са изправени майнинг компаниите.

24.04.2024 12:40 1 мин. четене

Прогноза за цената на Биткойн от крипто милиардер

Брок Пиърс, ранен Биткойн ентусиаст, споделя своята гледна точка за това каква според него е „разумната“ ценова цел за BTC, тъй като водещата криптовалута навлиза в нова фаза.

24.04.2024 10:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.