GigaWatt производство по несъстоятелност тази седмица в опит да продаде компанията.
Карлсън започна да добива BTC като хоби през 2012 г. и видя потенциала на евтината водноелектрическа енергия в държавата. Като бивш инженер на Microsoft, Карлсън построи най-голямата мина в света в стар магазин за мебели в Уеначи през 2013 г.
Ползата от намалените разходи за енергия бързо се усети и компанията се разшири, започвайки да предлага хостинг услуги на други миньори. В централната част на Вашингтон електричеството се продава за по-малко от една четвърт от средната стойност за страната.
През 2017 г., когато цената избухна, GigaWatt планира разширяване за няколко милиона долара на парцел от девет акра в окръг Дъглас. Местните власти подкрепиха идеята за създаване на 24 сглобяеми „шушулки“, в които миньорите биха могли да организират своите операции.
Компанията събира 22,6 милиона долара в ICO, като емитира токени, подлежащи на обратно изкупуване за услуги с отстъпка. Карлсън и другите трима собственици са инвестирали 25 млн. долара в подкрепа на проекта.
Падащите цени на Биткойн затрудниха привличането на инвеститори и клиенти, появиха се закъснения в строителството и бюджета бе превишен. Хостинг „шушулките“ остават недовършени и GigaWatt е изправен пред няколко съдебни дела от инвеститори.
Съгласно производството по несъстоятелност, GigaWatt притежава по-малко от 50,000 долара в активи и има заеми от 7 млн. долара.
Климатът се промени малко за миньорите в щата Вашингтон наскоро. Градовете се бунтуват срещу миньорите, а Гранд Каунти въведе по-високи енергийни тарифи за „развиващите се индустрии“.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.