Според румънският вестник "Клуж" случаят на изпълнителния директор Влад Нистор е много по-дълбок от просто нелегално опериране на Биткойн обмен.
В статията се съобщава, че Нистор е част от група, която е извършила фишинг атаки на територията на САЩ между 2014 и 2015 г., когато CoinFlux стартира. Общо 14 румънци са обвинени от федерални власти, базирани в Кентъки, като Влад Нистор е един от най-забележителните поради своите бизнес връзки и външен вид като на примерен гражданин.
Твърди се, че той е уведомил някои от активните кибер престъпници чрез Telegram и им е помогнал да изперат приходите от незаконната си дейност. Те са извършили редица фишинг атаки на американска земя, някои дори са пътували до САЩ, за да повишат шанса си да успеят.
След като откраднаха средства, престъпниците използваха новосъздадената борса CoinFlux за изпиране на средствата чрез различни криптовалути. Само по себе си това няма да е достатъчно, за да имликира оператора на обмена, тъй като повечето обмени имат някаква форма на потребителско споразумение, което забранява незаконната дейност и се освобождава от отговорност при случай на злоупотреба от страна на своите клиенти. Ако те спазват регламентите за KYC и AML, те обикновено не носят отговорност.
В случая с Влад Нистор, обаче, според твърденията, той всъщност съветва престъпниците как да се разпореждат с приходите си, използвайки крипто обмена.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.