„Трудността“ при копаенето е термин, използван за обозначаване на това колко лесно (или трудно) може да бъде за копачите на криптовалута да решават сложни математически уравнения, за да валидират блок от транзакции на мрежи, базирани на доказателство за работа (PoW), като като BTC блокчейна.
Рязкото и непрекъснато намаляване на цената на Биткойн би довело до момент, в който повечето миньори ще са на нула или назад заради цената на електричеството, заключи проучване на Bloomberg. Както е обяснено от няколко медии, точката на загуба за копачите (преди няколко седмици) е приблизително 4,500 долара, с изключение на избрана група миньори, които са в състояние значително да намалят оперативните си разходи.
Според проучванията на Bloomberg и интервюта с участниците в индустрията, миньорите с достъп до евтина електроенергия и „много специфични бизнес модели“ биха могли да продължат своята дейност докато печелят.
Трябва да се отбележи, че данните показваха, че копачите масово напускаха мрежата, което бе видно от намаляващия хеш-рейт и намаляващата трудност при добива.
Биткойн добивът се е консолидирал към по-малко и по-малко добивни обекти, включително BTC.top, ViaBTC, SlushPool, AntPool и BTC.com – докато неизвестните миньори на BTC са представлявали само 3,8% от хеш-рейта на флагманската криптовалута (в сравнение с върховата стойност от 40%).
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.
BlackRock преразгледа документацията си за крипто ETF, за да се справи както с дългосрочните рискове, така и с продуктовата ефективност.
Биткойн отново тества нови върхове, след като премина $104,000, възвръщайки оптимизма в крипто пространството.