Върховният съд на Гърция разреши екстрадирането на предполагаемия Биткойн измамник Александър Винник във Франция, след като съобщиха, че страната е подала европейска заповед за арест.
Сумата изпрана варира между 4 и 9 млрд. долара, според TASS. Новини от очевидци съобщават, че френските власти заявяват, че са измамили 100 души в шест френски града между 2016 и 2018 г. Обвиняемият е задържан в Гърция след ареста му през юли 2017 г.
Имаше много правни спорове за това, къде трябва да бъде екстрадиран Винник. През 2017 г. Върховният съд на Гърция се произнесе в полза на екстрадирането му в Съединените щати, но по-късно промени мнението си и реши да го изпрати в Русия.
Винник заяви пред законните си представители през ноември как ще се подложи на гладна стачка, за да протестира срещу произвола на гръцките съдии. Той посочи, че ще прекрати стачката само ако бъде екстрадиран в Москва.
TASS заяви, че Солунският съд на първа инстанция също е постановил да екстрадира Винник във Франция. Върховният съд отхвърли обжалването на присъдата в сряда, подадена от отбранителния екип на Винник.
Адвокатът Тимофей Мусатов заяви, че ще изпрати петиции, за да отложи решението за екстрадиция поради лошото състояние на здравето на Винник след гладната стачка.
TASS заяви, че крайното решение за екстрадирането на Винник ще трябва да бъде направено от министъра на правосъдието на Гърция или потенциално друго висше ръководство поради различните искания от различни държави.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.