От началото на кризата, породена от коронавируса, повечето активи в света отчитат значителни загуби.
Авторът на ‘Богат татко, беден татко’ Робърт Кийосаки възхвали Биткойн наскоро, като го нарече ‘парите на народа’. Той подчерта, че трябва да се трупа злато и Биткойн, тъй като масовото принтиране ще обезцени долара.
Много хора благодариха на Кийосаки, че популяризира криптовалутите. Някои от тях дискутираха как различните поколения ще реагират на кризата.
Силван Саурел, редактор от ‘In Bitcoin We trust’, сподели, че при генрациите ‘Y’ и ‘Z’ е най-вероятно да има позитивно мнение за Биткойн. В блог публикация, той посочи, че милениалите са привлечени към Биткойн поради свободата, която той предлага.
Силван вярва, че индивидите от генерация ‘Z’ е по-вероятно да разглеждат разплащанията със смартфони като стандарта и е по-вероятно регулярно да използват Биткойн.
“Тези, които са достатъчно любопитни да разгледат как работи текущата монетарна система ще бъдат шокирани. Те ще се чудят как предходните поколения са приели факта, че няколко хора систематично решават да обезценят това, което мнозинството от хора притежава.”
През юли се сблъскват две важни събития, които могат да определят бъдещето на Биткойн в САЩ – и двете свързани с администрацията на президента Тръмп и разширяващата се програма за криптовалути.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Strategy, компанията, фокусирана върху Биткойн, по-рано известна като MicroStrategy, временно е спряла редовните си покупки.
Испанският банков гигант BBVA разшири своите дигитални услуги, като въведе в приложението си търговия и попечителство на Биткойн и Етериум за индивидуални клиенти.