Служителите на Федералния резерв планират да намалят трилионите долари на централната банка в облигации с около $95 милиарда на месец, показват минути от срещата през март.
Централните банкери също така планират да позволят на някои от техните поддържани от правителството холдинги да изтекат, което ще помогне за намаляване на баланса на Фед, който в момента възлиза на $9 трилиона.
Най-много $60 милиарда в държавни облигации и $35 милиарда в ценни книжа, обезпечени с ипотеки, ще бъдат разрешени за намаление.
Фед гласува за повишаване на лихвите с четвърт процентен пункт през март и официални лица отбелязаха, че в близко бъдеще може да се стигне до увеличаване на темпа на повишаване на лихвените проценти.
Президентът на Фед на Сейнт Луис Джеймс Булард беше единственият служител, който гласува против действието, “предпочитайки да повиши целевия диапазон за лихва по федералните фондове с 0.5 процентни пункта до ½ до ¾ процента предвид повишения инфлационен натиск”, според минутите.
“Фед не може да си позволи, в буквален и преносен смисъл, да спаси икономиката от предстоящата рецесия” каза Дейвид Тауил, президент на фирмата за крипто хедж фондове ProChain Capital.
“Процентите трябва да се повишат, в противен случай ще имаме десетилетие на стагфлация.”
Прочети Още: SEC ще погнат крипто борсите, според адвокат на Ripple
Минутите идват, когато централната банка започва да затяга паричната политика с нарастването на инфлацията с най-бързия темп от четири десетилетия. Инвазията на Русия в Украйна също създаде допълнителни икономически предизвикателства, се отбелязва в протокола. Цените на суровините се повишиха, което “накърнява глобалните рискови настроения и изостря тесните гърла в предлагането”, пише в протокола.
Криптовалутите паднаха след новините. Биткойн и Етериум загубиха съответно около 4% и 7%. Към момента на писане те се търгуват на $43,900 и $3,230 съответно.
“Имахме лош ден преди обявлението и стана по-лош [след него]”, каза Тауил.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.