Решението на Фед накара Биткойн да скочи в рамките на деня.
Биткойн, най-голямата криптовалута по пазарна капитализация, се повиши до малко над $44,000 на някои борси, след като Федералният резерв на САЩ обяви решението си да остави лихвените проценти непроменени.
18 участници във Федералния комитет за отворен пазар (ФКОП) смятат, че през следващата година лихвите трябва да се повишат.
ФКОП също обяви, че скоро може да започне намаляване на покупките на облигации:
Ако напредъкът продължи като цяло… скоро може да бъде оправдано умерено темпо на покупките на активи.
Председателят на Фед Джером Пауъл очаква “повишената” инфлация да остане в сила в продължение на месеци.
Пауъл добавя, че борбата за закупуване на облигации може да приключи през втората половина на 2022 г.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Найджъл Грийн споделя прогнозата си за Cardano (ADA)
Федералният комитет за отворен пазар може да направи съобщение за намаляване на темпа на следващото си заседание.
Водещата криптовалута се свлече под $40,000 на 21-ви септември в резултат на двудневна разпродажба, предизвикана от опасенията, породени около Evegrande. Както CryptoDnes отрази, паника обхвана световните финансови пазари по-рано тази седмица поради този инцидент, който се заформя от десетилетие, според Андрю Лефт.
Тъй като Биткойн продължава възходящата си тенденция през 2025 г., анализаторите започват да предупреждават, че настоящата фаза на поскъпване може да наближава своя пик.
В исторически ход Moody’s понижи дългосрочния кредитен рейтинг на Съединените щати от Aaa на Aa1, посочвайки нарастващия дефицит, увеличаващите се лихвени задължения и неуспеха в прилагането на фискални реформи.
Към момента на писане на статията Биткойн се движи под границата от $105,000, но някои анализатори смятат, че неотдавнашното забавяне може да е част от много по-голямо възходящо движение.
Според последните проучвания на водещи изследователи в областта на криптовалутите, дизайнът на Етериум, базиран на консенсусния механизъм за доказателство за залог, може да му осигури по-силна защита срещу атаки в сравнение със системата на Биткойн, базирана на доказателство за работа.