Водещ крипто обмен в Южна Корея, наскоро разкри плановете си да издаде своя монета, Bithumb Coin, в четвъртък, 19-ти април, съобщав TokenPost.
Според доклада продажбата на Bithumb монети ще се проведе в Сингапур, тъй като в Южна Корея са забранени ICO. Според обмена фокусът е върху мащабни инвеститори, а не върху индивидуални инвеститори. Компанията не потвърди кога се очаква да бъде пусната монетата, или кави са амбициите на инициативата им, според TokenPost.
През януари, китайският крипто обмен обмен Huobi обяви плановете си за издаване на Huobi Token (HT), който ще бъде ограничен до 500 млн. жетона. Huobi отбеляза, че символът няма да бъде ICO, като твърди, че само активните потребители на платформата за търговия биха могли да получат HT.
Комисията за финансови услуги (КФН) на Южна Корея обяви забрана на ICO в края на септември 2017 г. Решението си позова на повишен риск от финансови измами. През март Cointelegraph съобщи, че правителството на Южна Корея разкрива плановете си на местните финансови органи да легализира първоначалните предлагания на монети.
Докато FSC остава скептично настроен към ICO, местните финансови органи се опитват да ги оторизират, като позволяват строгите системи „Know Your Customer“ и „Изпиране на пари“.
Някои южнокорейски крипто обмени вече се стремят да откриват клонове в чужбина. По-рано тази седмица, Coinone, номер три криптообмен в Южна Корея, обяви плановете си да стартира обмен в Индонезия през юни.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.