Крипто борсата Bitget разкри плана си за създаване на фонд на стойност $100 милиона, насочен към подкрепа на Web3 проекти в Азия.
Фондът, известен като Bitget Web3 фонд, ще инвестира основно във компании за рисков капитал, които предлагат помощ на Web3 компании в Азия и други неконвенционални Web3 проекти.
Този ход е част от стратегията на Bitget за 2023 г. „да излезе извън рамките на дериватите“, която има за цел да се позиционира като надеждна, удобна и сигурна връзка, свързваща DeFi и CeFi световете, а не само като платформа за търговия.
В допълнение към предоставянето на финансова помощ за растежа на Web3, фондът се надява да насърчи благоприятното отношение към дигиталните валути и Web3 екосистемата. Грейси Чен, управляващ директор на Bitget, подчерта значението на подобни инициативи и обеща да прилага съзнателен и отговорен подход при обработката на инвестициите.
Фокусът на фонда върху Азия се основава на доклад на Bitget, Boston Consulting Group (BCG) и Foresight Ventures, в който се посочва, че регионите на Азия и Тихия океан и Латинска Америка имат най-голям потенциал за разрастване в крипто сектора.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Срив на Биткойн и алткойните – експерт изразява скептицизъм за пазарите
Bitget си партнира с финтех компания в Латинска Америка и сега разширява дейността си в Азиатско-тихоокеанския регион със своя Web3 фонд. Лидерите в индустрията, включително основателят на Sora Ventures, Джейсън Фанг, отбелязаха потенциала на Азия да води бъдещата крипто експанзия.
Според Фанг гъвкавите регулации на Азия и разнообразните подходи за мащабиране и правене на бизнес осигуряват по-голяма гъвкавост и потенциал за Web3 компаниите.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.