Биткойн е готов да възобнови възходящата си тенденция през втората половина на 2021 г., според последния подробен доклад на Bloomberg Intelligence (BI).
В докладът се твърди, че тъй като суровият петрол най-вероятно ще започне сериозна низходяща тенденция, дълбоките макроикономически последици биха насочили инвестициите към криптовалути със скорост, невиждана, откато Биткойн проби нивото от $60,000 по-рано тази година.
Нарастващото приемане и продължителния спад на предлагането на Биткойн представляват полярна противоположност на ситуацията, в която се намира суровият петрол, погълнат от свят на нарастваща дигитализация и декарбонизация, които са солидна основа за цената на криптовалутата да продължи да напредва спрямо комодитито.
С настоящото съотношение на около 470 барела суров петрол за един Биткойн, подкрепата около 410 се засилва. Bloomberg Intelligence посочва подобни условия в края на 2016 г., когато съотношението Биткойн / петрол е спаднало до тригодишно дъно, преди стабилно да се покачи през 2017 г. и първата половина на 2018 г. Със съотношението, което трябва да възобнови възходящия си тренд, от BI вярват, че това може да се повтори през 2022 г., ако новото дъно на относителната волатилност на Биткойн в края на 2020 г. може да послужи като ориентир.
„Съществуващите тенденции със сигурност [са на страната на] Биткойн пред суровия петрол, докато очакваме втората половина на 2021 г.“, каза Майк МакГлоун, комодити стратег в Bloomberg Intelligence.
Ако суровият петрол от Западен Тексас се върне от седемгодишните върхове, достигнати в началото на юли, съществуващото намаляване на доходността на облигациите е по-вероятно да се ускори, с бичи последици за запасите от стойност като злато и Биткойн. ‘Предварително съществуващите’ трябва да бъдат изяснени, тъй като вероятностите изглеждат наклонени към суровия петрол, който възобновява своята низходяща траектория от своя връх през 2008 г.
Намаляващата доходност на американските държавни облигации може да не е сложила край на тенденцията от около 40 години.
Когато цените се разгледат спрямо по-трайни фундаментални тенденции, обикновено е необходим само лек катализатор, за да се предизвика някакъв обрат, което е начинът, по който BI разглежда текущите условия при повишени цени на суровия петрол спрямо Биткойн.
Оригиналната криптовалута беше оценена на малко под $33,000 тази сутрин, което е с около 50% под нейния връх на фона на редица предизвикателства, включително проблеми с потреблението на енергия, репресиите от страна на Китай и забавени ETF-и в САЩ, които BI очаква те да бъдат само преходни.
В съчетание с това е суровият петрол WTI, който се е възстановил до връх над 100-седмичната си пълзяща средна от върха през 2008 г. на оптимизъм за възстановяване на търсенето и за ОПЕК да задържи предлагането на пазара.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.
BlackRock преразгледа документацията си за крипто ETF, за да се справи както с дългосрочните рискове, така и с продуктовата ефективност.
Биткойн отново тества нови върхове, след като премина $104,000, възвръщайки оптимизма в крипто пространството.
Спот Биткойн ETF-ът на BlackRock, IBIT, се очертава като доминиращ играч в областта на дигиталните активи, привличайки милиарди, докато конкурентите му изостават.