Тъй като Биткойн продължава да се възстановява след значителен спад, цената му остава малко под границата от $90,000, като се бори да пробие нивото на съпротива от $88,000 с наближаването на края на първото тримесечие на 2025 г.
Въпреки това крипто пазарът все още очаква потенциално рали през следващите месеци.
Найджъл Грийн, главен изпълнителен директор на deVere Group, известна глобална финансова консултантска компания, прогнозира, че Биткойн може да нарасне до $150,000 до края на тази година. Той смята, че този ръст ще бъде стимулиран отчасти от благоприятната позиция, която президентът на САЩ Доналд Тръмп е заел спрямо криптовалутите.
Грийн обясни, че тарифните политики на Тръмп могат да създадат икономическа несигурност, което да накара инвеститорите да търсят по-сигурни активи като водещата криптовалута. Той предполага, че много инвеститори могат да се обърнат към BTC като към дигитален еквивалент на златото, разглеждайки го като сигурен актив във времена на глобална нестабилност.
Според Грийн потенциалът на Биткойн да процъфтява е свързан както с по-широкия макроикономически пейзаж, така и с благоприятните за крипто политики на Тръмп.
Той смята, че както златото традиционно печели в несигурни времена, така и ВТС може по подобен начин да привлече инвеститори, търсещи алтернативи, като в този процес стойността му се повиши значително.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.