След като пътува през 40 страни по целия свят през последните 5 години, холандското "Биткойн семейство" най-накрая реши да се установи в Португалия.
„Не плащате данък върху капиталовите печалби и каквото и да е било друго върху крипто в Португалия„, каза Тайхуту, бащата в семейството.
Изглежда, че основният фактор за тяхното решение е националната освободена от данъци политика спрямо Биткойн.
В Португалия търговията с криптовалути, транзакциите и обменът на фиатни валути са освободени от ДДС, също така капиталовите постъпления, генерирани от търговията с криптовалути, са освободени от данък върху доходите на физическите лица.
Тайхуту каза, че не би се учудил, ако Биткойн достигне $200,000 до 2022 г.
През 2017 г. Биткойн семейството стана популярно с продажбата на цялото си имущество, включително компания, недвижими имоти, коли и дори играчки на децата си в замяна на Биткойн.
Смята се, че те са вложили стотици хиляди щатски долари в закупуването на Биткойн (BTC), а цената на флагманската криптовалута дотогава е била около $900. По-късно обаче Биткойн семейството започва да диверсифицира портфолиото си, включвайки Етериум (ETH), Лайткойн (LTC), Dogecoin (DOGE) и т.н.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Пазарът дава силна индикация на обрат
Въпреки че са били в 40 държави, никой от членовете на семейството не притежава банкови сметки или недвижими имоти. Всички семейни спестявания са под формата на криптовалути, въпреки че тези кативи са силно волатилни.
За Тайхуту Биткойн не е само спекулация. Той твърди, че е дарил половината от активите си за благотворителност и никога не е търгувал с търговци, които не използват Биткойн. Това означава, че бартерът, Биткойн дебитните карти и дори убеждаването на доставчиците да използват BTC са необходими от време на време.
Биткойн семейството може би са истински мисионери, разпространяващи достойнствата на криптовалутата в своите пътувания.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
Според нов доклад на The Telegraph Министерството на вътрешните работи на Обединеното кралство се готви да ликвидира огромно количество конфискувани криптовалути – Биткойн на стойност най-малко $7 милиарда.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Нова информация, получена от задвижваното от изкуствен интелект проследяване на тенденции на CoinMarketCap, разкрива четирите най-влиятелни крипто тренда, които в момента оформят пазара: BTCFi & DePIN, регулаторните пробиви в САЩ, икономиките на агентите с изкуствен интелект и токенизацията на активи от реалния свят (RWA).