Биткойн се търгува в обхват вече повече от два месеца въз основа на стагнацията си в диапазона от $30,000 до $40,000. Тази ситуация е причинена от ниска волатилност и засилено ограничаване на крипто копаенето от страна на китайските власти.
Битката между дългосрочните и краткосрочните притежатели също изигра роля в противоположните им позиции на пазара на BTC. Например, докато дългосрочните притежатели на BTC продължават да купуват, краткосрочните продължават да продават, което води до безизходица.
Блокчейн анализаторът Уил Клементе обаче вярва, че Биткойн преминава в силни ръце, като се има предвид, че шокът шокът на предлагането е на нива, наблюдавани в диапазона от $50,000 до $60,000.
Силни ръце са инвеститорите, които инвестират в актив с дългосрочни цели, вместо спекулация. Крипто анализаторът Уили Ву каза следното:
Биткойн продължава 12-годишната тенденция на равномерно разпространение. Дребните притежатели са нарастваща сила.
Следователно дребните притежатели не могат да бъдат пренебрегнати, тъй като са продали 428,749 BTC само през май и това е една от причините, поради които Биткойн се е отклонил от рекордния връх от над $64,000 в средата на април. Освен това на 19-ти май BTC заличи 30% от стойността си за един ден, което го накара да падне под 200-дневната пълзяща средна (MA) за първи път от март миналата година.
Краткосрочният интерес на Биткойн намаля с 43% от рекорда за всички времена (ATH) през февруари, предизвиквайки ниска волатилност на пазара.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Да очакваме ли ново дъно при Биткойн?
В резултат на това обемите на крипто търговия на борсите спаднаха с повече от 40% през юни. Например обемите на спот пазарите са намалели с 42.7% до $2,7 трилиона, докато обемите на дериватите са намалели с 40.7% и са достигнали $3,2 трилиона.
С връщането на Биткойн в силни ръце, остава да видим дали това ще тласне най-голямата криптовалута към нови висоти.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?