Биткойн и целият крипто пазар посрещнаха края на април на зелено, като предсрочното изтичане на опциите от $4,2 милиарда този месец може да е една от причините за това.
След кратко падна под нивото на подкрепа от $53,000 на 29 април, Биткойн се повиши с 10% до обяд, за да си върне предишния връх от $57,400.
Съобщението на изпълнителния директор на MicroStrategy Майкъл Сейлър, че компанията е отбелязала 52% увеличение на продажбите спрямо същото тримесечие на миналата година, вероятно ще подкрепи случая, че бизнесите трябва да държат Биткойн в баланса си, за да се борят с инфлацията и да привличат нови инвеститори.
Дигиталните валути на централните банки (CBDC) също набират скорост, като Банката на Англия обяви плановете си за въвеждане на дигитален паунд, а френската централна банка влезна под светлината на прожекторите на 29 април, след като уреди облигация в размер на 100 милиона евро чрез CBDC, хоствано в мрежата на Етериум.
Докато голяма част от основните новини и анализи са фокусирани върху Биткойн и Етериум, шепа алткойни привлякоха вниманието на търговците в петък, тъй като цените им се повишиха с двуцифрени стойности.
Доминирането на Биткойн на крипто пазара е добре известен факт. Последната корекция на цените, пред която колективно се сблъскаха алткойните, беше когато BTC падна под нивото от $50,000.
Според данни, предоставени от Santiment, доминантността на BTC над алткойни като ETH намалява. През последните няколко месеца Етериум е запълнил разликата в надмощието на Биткойн, според резултатите. Тъй като новият ATH се появява в момент, когато BTC изпитва затруднения, това може да означава малка промяна в начина, по който крипто пазарът вероятно ще работи в бъдеще.
Тези показатели се добавят, за да формулират изключително бичи сценарий за ETH през следващия месец. Това също обосновава възможността алткойнът да достигне желания ценови диапазон от $3,000 през следващите седмици, ако не бъде възпрепятстван от пазарно разклащане, породено от BTC.
IoTeX скочи със 75% до нов рекорд за всички времена от $0,085 и беше един от най-добре представящите се активи в рамките на вчерашния ден. Този блокчейн проект има има за цел да се справи с проблемите на мащабируемостта, анонимността и високите оперативни разходи, които пречат на екосистемата Интернет на нещата (IoT) да получи широко признание.
По същия начин възходът на BNB на пазара все още не е приключил, след като задмина XRP по пазарна капитализация. С нарастване на обема на търговията с близо 80% през последните 24 часа, BNB отново проби над нивото от $600. Волатилността на BNB също не се е върнала до раличните нива преди цените. Последният ATH от $637 е с близо една десета от процента по-висок от текущата цена от $633.
Повечето алткойни успяха да наберат инерция и цените им да скочат нагоре, като общата пазарна капитализация достигна $2,177 трилиона, докато степента на доминантност на Биткойн падна до 48,8%.
В корпоративните финанси се заражда тиха революция, в която притежаването на Биткойн не се разглежда като спекулативно, а все повече като стратегическа необходимост.
Крипто пазарът изглежда навлиза в критична фаза, като анализаторите предполагат, че едно последно коригиращо движение може да бъде предшественик на значително рали – особено сред алткойните.
Японската инвестиционна компания Metaplanet бързо увеличава експозицията си към Биткойн, като в последния си отчет компанията разкри нова покупка на 1,004 BTC.
Нов доклад на компанията за анализи Alphractal хвърля светлина върху потенциална повтаряща се тенденция на пазара на Биткойн, която може да е признак за предстояща волатилност, последвана от период на ценова стабилност.