Илон Мъск бе споменат в контекста на криптовалутите главно, когато измамници се захващат за работа и използват името или да предлагат на жертвите си Tesla.
По някое време през август 2018 г. Мъск заяви, че се е заинтересувал от Етериум (ETH), дори ако други казват, че е измама.
В скорошна публикация в Twitter, Мъск заявява, че за него Биткойн не е ‘спасението’. Общността прие, че изпълнителният директор на Tesla не вярва в Биткойн като актив.
Bitcoin is *not* my safe word
— Elon Musk (@elonmusk) January 10, 2020
Осъзнавайки колко важно би било за крипто индустрията и за цената на Биткойн ако Илон Мъск стане един от „крипто привържениците“, някои от неговите последователи се опитаха да го убедят, че BTC си заслужава неговото внимание и подкрепа.
В четвъртък бе съобщено, че виден инвеститор в Stanphyl Capital, Марк Б. Шпигел, е сравнявал Tesla и BTC, казвайки, че ако BTC може да бъде използван от престъпници, тогава същите престъпници всъщност могат да управляват Tesla.
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Най-големите купувачи на Биткойн през 2025 г. няма да бъдат дребните търговци, нито дори гигантите в ETF сферата – а бизнеса.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.
Инвеститорското настроение се подобри тази седмица, след като пазарите отбелязаха ръст благодарение на облекчаването на търговските напрежения, по-ниските данни за инфлацията и силния импулс от технологичния и крипто сектор. Въпреки че глобалната несигурност остава, редица фактори за покачване на цените възродиха оптимизма в различните класове активи.