Илон Мъск бе споменат в контекста на криптовалутите главно, когато измамници се захващат за работа и използват името или да предлагат на жертвите си Tesla.
По някое време през август 2018 г. Мъск заяви, че се е заинтересувал от Етериум (ETH), дори ако други казват, че е измама.
В скорошна публикация в Twitter, Мъск заявява, че за него Биткойн не е ‘спасението’. Общността прие, че изпълнителният директор на Tesla не вярва в Биткойн като актив.
Bitcoin is *not* my safe word
— Elon Musk (@elonmusk) January 10, 2020
Осъзнавайки колко важно би било за крипто индустрията и за цената на Биткойн ако Илон Мъск стане един от „крипто привържениците“, някои от неговите последователи се опитаха да го убедят, че BTC си заслужава неговото внимание и подкрепа.
В четвъртък бе съобщено, че виден инвеститор в Stanphyl Capital, Марк Б. Шпигел, е сравнявал Tesla и BTC, казвайки, че ако BTC може да бъде използван от престъпници, тогава същите престъпници всъщност могат да управляват Tesla.
Към 18 юли 2025 г. крипто пазарът продължава да демонстрира рязка волатилност, воден от меме токените, иновациите от първи слой и ключовите активи с голяма капитализация.
Според данните, споделени от Wu Blockchain, днес са изтекли над $5.8 милиарда в крипто опции, като водеща роля има Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.