Binance стана свидетел на един от най-значителните изходящи потоци на Биткойн в историята си, като над 27,750 BTC напуснаха борсата за ден.
Това е третото по големина теглене на Биткойн в историята на платформата.
Този ход предизвика учудване сред анализатори и трейдъри, провокирайки спекулации дали институциите отново прехвърлят своите активи в офлайн портфейл – модел, който често се наблюдава преди ключови пазарни промени.
Мащабните тегления не гарантират скок в цените, но често са индикатор за стратегическо позициониране. В много случаи в миналото институциите са изтегляли BTC от борсите, за да ги държат дългосрочно, което може да ограничи предлагането на пазара и да добави възходящ натиск – особено ако това бъде последвано от търсене от страна на дребните инвеститори.
Въпреки това, не всяко теглене води до рали. През 2021 г. масивни изтегляния предшестваха пазарен срив, след като Китай наложи пълна забрана на криптовалутите. От друга страна, по време на краха на FTX в края на 2022 г., постоянните изходящи потоци на BTC бяха ранен сигнал, че пазарът е достигнал дъното, което доведе до месеци на възстановяване.
Анализаторите подчертават, че не е важен само размерът на едно теглене. По-важна е дългосрочната тенденция на резервите на борсите. Устойчивите изходящи потоци в продължение на няколко дни или седмици исторически са имали по-голямо значение за повишението, отколкото еднократните събития.
Ако това последно движение се окаже началото на нова тенденция – особено на фона на нарастващата регулаторна несигурност и макроикономическата нестабилност – то може да постави основите за следващия етап от ралито на Биткойн.
Независимо дали това е началото на устойчиво натрупване или остава временна тенденция, то е сигнал за нарастващо доверие от страна на големите притежатели. А това само по себе си може да бъде мощна промяна.
Според нов доклад на The Telegraph Министерството на вътрешните работи на Обединеното кралство се готви да ликвидира огромно количество конфискувани криптовалути – Биткойн на стойност най-малко $7 милиарда.
Нова информация, получена от задвижваното от изкуствен интелект проследяване на тенденции на CoinMarketCap, разкрива четирите най-влиятелни крипто тренда, които в момента оформят пазара: BTCFi & DePIN, регулаторните пробиви в САЩ, икономиките на агентите с изкуствен интелект и токенизацията на активи от реалния свят (RWA).
Нов анализ на графиките предлага поразителна прогноза: Колко ВТС ще са нужни на човек, за да се пенсионира комфортно до 2035 г. в различни държави – при условие че цената продължи да расте и инфлацията се коригира със 7%.
Изглежда, че Strategy официално е влязла в топ 10 на корпоративните трезори на S&P 500 с огромните си авоари от $71 милиарда в Биткойн – заемайки 9-то място и прескачайки големи компании като Exxon, NVIDIA и PayPal.