Неотдавнашна презентация от Федералното бюро за разследвания на САЩ (ФБР) показва, че рансъмуер хакерите са разграбили огромни количества Биткойн (BTC) от 2013 г. насам.
Между октомври 2013 г. и ноември 2019 г. жертвите са платили приблизително $144 милиона в BTC на рансъмуер хакери, посочи супервайзъра от ФБР, Джоел Декапуа на 24-ти февруари по време на конференция.
По време на рансъмуер пробив, злонамерените страни контролират компютърните системи на лице или субект, като изискват плащане, често в BTC, за да отключат платформите на жертвите.
Декапут отбеляза, че почти всички плащания за рансъумер се изпращат в Биткойн и че числото на федералното бюро не включва други понесени загуби.
Като част от представянето на ФБР по време на конференцията на RSA, наречена „Федералнтие се борят с рансъумер: Как ФБР разследва и как можете да помогнете“, правителствената агенция разпространи задълбочена информация за това какво представляват подобни атаки.
Базиран в Китай вирус, известен като Ryuk, спечели приблизително $61 милиона долара, докато Crysis, известен също като Dharma, събра около $24 милиона за три години.
Федералното бюро намери сложна екосистема в тъмната мрежа, която включва изпълнители за изграждане на вируси и peer-to-peer програми, предлагащи приходи на тези, които участват в определени операции.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Loopscale, децентрализирана финансова платформа, изградена върху Solana, бе принудена да преустанови кредитната си дейност след сериозен пробив в сигурността, който доведе до загуби в размер на около $5.8 милиона.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.