Защитникът на златото и крипто, критикът Питър Шиф намекна, че Биткойн никога няма да достигне $25,000, като същевременно каза, че нито една ценова точка няма да го накара да "купува панически".
Според публикация в Twitter, споделена на 26-ти юни, Шиф смята, че цената на Биткойн никога няма да достигне $25,000. Коментарите на икономиста дойдоха в отговор на анкета, публикувана от NonSell.com, с молба към членовете на общността да предвидят цената, която ще накара Шиф да „купи панически“ Биткойн.
Шиф отговори, че никоя цена не може да го накара да закупи Биткойн, и опроверга правдоподобността BTC някога да се търгува на или над $25,000.
В последващ туит Шиф създаде собствена анкета, забавлявайки се на гърба на своя крипто-подкрепящ дебатен партньор Макс Кайзер. Според анкетата, която генерира повече от дванадесет хиляди гласа, членовете на общността прогнозираха, че Кайзер ще изчака цената на BTC да стигне до нула, преди да се продаде.
Шиф също публикува серия от туитове, в които подчертава липсата на въздействие върху цената на Биткойн от институционалния инвеститор Greyscale. Той заяви, че въпреки, че Grayscale купува „повече от 100%“ от всички биткойни след халвинг събитието през май, цената за BTC продължава да пада, което показва разпродажба от китовете инвеститори.
Според нов графичен анализ на Alphractal, броят на активните криптовалути е намалял значително, въпреки че цената на Биткойн продължава да се покачва.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Бил Милър, главен инвестиционен директор в Miller Value Partners, твърди, че правителството на САЩ няма законно право да облага с данък собствеността върху Биткойн, тъй като той не изисква никаква държавна инфраструктура за управление или проверка на правата на собственост.
Биткойн може да е на прага на поредния голям пробив, тъй като институционалните инвестиции се връщат до нива, които в миналото са предизвиквали бързо ускорение на цените.