BMI определя как Биткойн инвеститорите се чувстват спрямо пазарната ситуация, по скала от 0 (най-нещастни) до 100 (най-щастливите). На 2-ри април, когато Биткойн скочи с 20% за по-малко от един час, той достигна стойност от 89.
Това би трябвало да докаже, че Биткойн може да отбележи по-нататъшни печалби в близко бъдеще, като се има предвид, че нивото на щастие над 67 е записано само по време на бичи пазари. От друга страна, аналитикът от Уолстрийт изтъква, че това може да предшества и рязък спад на цените (случаят по-долу: януари 2018).
https://twitter.com/fundstrat/status/1116449855159906306
Институционалните обеми за търговия на Биткойн се повишиха в четири последователни месеца, с огромен скок през април. Лий вярва, че отрицателната корелация на Биткойн към S&P 500 (заедно с ниската волатилност) може да бъде основната причина за това.
https://twitter.com/fundstrat/status/1116734202425352192
По-рано Антъни „Помп“ Помпиано заяви, че е налице почти нулева корелация между BTC и S&P 500.
Главният изпълнителен директор на Galaxy Digital Майк Новограц поднови дългогодишната си вражда с икономиста и привърженик на златото Питър Шиф, след като последният за пореден път разкритикува Биткойн.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.