Напоследък, крипто индексът на страха и алчността изпитва колебания поради несигурните икономически условия. Разбирането на последиците от този индекс е от решаващо значение за тези, които се интересуват от крипто инвестиране.
В продължение на няколко дни Биткойн се търгува над $30,000, в резултат на което индексът му на страха и алчността достигна най-високото си ниво от ноември 2021 г. насам. Текущата му стойност е 58, показвайки състояние на „алчност“.
Индексът изчислява стойности въз основа на показатели като обем на търговията, пазарна динамика, волатилност на цените и тенденции в социалните медии. Тази информация помага на търговците и инвеститорите да вземат информирани решения.
Този индекс е важен инструмент за ориентиране в непредсказуемите води на търговията с дигитални валути. Високите нива на страха могат да представляват възможност за покупка, докато прекомерната алчност може да сочи към корекция на пазара.
Боби Лий, главен изпълнителен директор и основател на Ballet смята, че крипто зимата може скоро да приключи, което ще доведе до потенциална „крипто пролет“.
Трейдърите трябва да бъдат подготвени за повишена волатилност по време на крипто пролетта, тъй като на пазара може да се проявят значителни ценови колебания.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн се върна над $30,000 – бичите настроения остават непроменени
От съществено значение е да се поддържа дългосрочна перспектива и да се избягват прибързани решения, основани на краткосрочни колебания. С повишеното доверие на инвеститорите, търговците трябва да бъдат подготвени и за рязко нарастване на търсенето, което потенциално може да доведе до нови исторически върхове за криптовалути като Биткойн и Етериум.
Миналото обаче не показва бъдещи резултати, така че търговците винаги трябва да действат предпазливо.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
Според нов доклад на The Telegraph Министерството на вътрешните работи на Обединеното кралство се готви да ликвидира огромно количество конфискувани криптовалути – Биткойн на стойност най-малко $7 милиарда.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.