Наскоро Биткойн хеш-рейтът достигна нови максимуми за всички времена (ATH).
Всеки хеш е опит за намиране на решение на математическото уравнение, необходимо за изкопаване на блок на блокчейн Биткойн. Хеш-рейтът разкрива броя на миньорите в мрежата и обикновено се използва за обозначаване на мрежовата активност.
Цифрите са наистина забележителни, като се има предвид миналата дейност. Настоящият хеш-рейт е повече от осем пъти по-висок от този през 2017 г., когато Биткойн достигна $ 20K.
Освен това, стойността е 120 пъти по-голяма от тази преди силния бичи пазар на 2017 г. BTC за първи път удари един Екза хеш в секунда в края на декември 2016 г.
Тези числа показват, че активността в мрежата е избухнала през последните години. Увеличеното възприемане и потенциалът за печалба от добив вероятно е насочил миньорите към мрежата.
Въпреки че понякога тази дейност може да се разглежда като бичи показател за цената, това не винаги е така. Хеш-рейтът се покачваше постоянно през 2018 година, когато цените драстично паднаха.
Най-накрая хеш-рейтът се обърна през четвъртото тримесечие на 2018 г., като през този интервал спадна близо 20 EH / s. Независимо от това, докато цените също падаха, този спад на хеш-рейта сигнализира бичи сантимент за първата половина на 2019 г.
Казано по-просто, макар този показател да е индикатор за активност в мрежата, изглежда, че няма корелация на цените. Повишената активност обаче може да бъде сигнал за движение на пазара, тъй като приемането се увеличава и стимулира търсенето.
Другият фактор, който често не се взема предвид, е потенциалът за капитулация на миньорите. Те правят това, когато продават BTC, за да покрият разходите си.
Предстоящият халвинг, когато наградата за блок ще спадне до 6,25 BTC, може да изгони много миньори. Ако те капитулират и напуснат индустрията, хеш-рейтът вероятно ще види значителен спад.
iShares ВТС Trust (IBIT) на BlackRock официално премина границата от 700,000 BTC, затвърждавайки позицията си на един от най-бързо развиващите се борсово търгувани фондове във финансовата история.
Биткойн може би се готви за значително движение, тъй като волатилността му продължава да се затяга, според крипто анализатора Аксел Адлер.
През юли се сблъскват две важни събития, които могат да определят бъдещето на Биткойн в САЩ – и двете свързани с администрацията на президента Тръмп и разширяващата се програма за криптовалути.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.