Сривът от миналия месец оказа сериозен ефект върху целия крипто пазар.
Той оказа влияние не само върху цената, но и пазарния сантимент, фундаментите на веригата и активността на потребителите също бяха повлияни.
Дериватите също бяха засегнати, но с възстановяването на пазара този април, пазарът на деривати успя да се стабилизира.
Според доклад на TokenInsights, въпреки спада от март, общият оборот на деривати на дигитални активи в Q1 2020 стигна впечатляващите $ 2 трилиона, което е с 314% повече от средния оборот 2019 г.
“През Q1 2020, общият търговски обем на фючърси в индустрията стигна $ 2.1048 трилиона, увеличение от 314% от средната стойност за всички четвърти на 2019.”
Докладът също разгледа фючърси на големи активи, които отчетоха сериозни обеми, като Биткойн беше лидер в това отношение. Три фючърсни договора на криптовалути са отговорни за над 90% от общия пазарен оборот в Q1 2020, а останалите договори са отговорни за по-малко от 10%. Биткойн е отговорен за 78% от този обем.
Докладът приписва това на ликвидността на Биткойн. Обемът е ‘интуитивна манифестация на ликвидността’ следователно ниският обем при други фючърсни чифтове вероятно се дължи на ниска ликвидност.
Важно е да се подчертае, че големите финансови институции предпочитат BTC фючърси пред инвестирането в самия актив. Тъй като този пазар привлича долари по-лесно, пазарът за Биткойн фючърси е по-ликвиден от самия Биткойн пазар.
Последният опит на Аризона да интегрира дигиталните активи в системата си за публични финанси се сблъска с противоречиви резултати тази седмица.
Биткойн може да е на прага на навлизане в непозната територия, според пазарен анализатор, известен с точните си прогнози за спада преди халвинга миналата година.
Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital сигнализира за промяна в крипто инвестициите, описвайки Биткойн като все по-независим клас активи и подкрепяйки Solana като топ кандидат за спот борсово търгуван фонд (ETF).
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.