Експертът по криптовалути Дан Морхед изрази увереност в настоящата възходяща тенденция на Биткойн, като очерта потенциална времева линия за продължаващия бичи пазар.
Морхед наблегна на отличителния характер на пазарните цикли на Биткойн, като ги оприличава на модели, които изглеждат почти неземни.
Приписвайки тази цикличност на модела на предлагане и разпространение на BTC, Морхед подчерта предвидимите и прозрачни принципи, установени от мистериозния му създател. Като движеща сила на тези циклични модели той изтъкна по-специално събитията, свързани с намаляването на възнагражденията на миньорите, които се намаляват наполовина приблизително на всеки четири години.
Анализирайки исторически данни, Морхед илюстрира последователен ритъм в тези цикли. Според неговите наблюдения настоящият бичи пазар, следващ този модел, се очаква да се запази до около 1 ноември 2025 г. – малко под две години от настоящия момент.
В по-ранни съобщения до инвеститорите Морхед подчерта вярата си в потенциала на крипто и блокчейн активите да надминат традиционните финансови класове.
Той предупреди срещу надценяването на пазарите на акции и облигации, като се застъпи за диверсификация в недостатъчно представени категории активи като реални суровини и блокчейн активи, позовавайки се на трилионната оценка на последните и минималната институционална експозиция, което предполага разумно разпределение на малък процент от инвестиционните портфейли в този нововъзникващ клас активи.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.