Цената на Биткойн отново направи опит да пробие над $10,000, но към момента на писане така и не успя да премине отново през ключовото ниво.
За сметка на това последният тласък направи Биткойн отново рентабилен за повечето инвеститори в крипто пространството.
Всъщност, първата в историята криптовалута е била печеливша над 95% от своето съществуване, което означава, че в основата си всеки, който е закупил BTC през цялата история на актива, е на печалба.
Цената на Биткойн за пореден път се бореше с нивото от $10,000. Първата успешна децентрализирана криптовалута направи няколко опита да пробие и задържи над ключовото ниво, но засега не може да го направи.
Следващият път, обаче, ако цената на Биткойн скочи над $10,000, това всъщност може да е последният път, когато активите се търгуват на под петцифрени цени.
И веднага щом възвърне това ниво, малкото останали инвеститори, които са закупили над тази цена и вече почти две години държат на загуба, най-накрая ще успеят да изплуват на повърхността.
Както изглежда, Биткойн е бил печеливш за над 95% от своето съществуване.
Водещата криптовалута по пазарна капитализация съществува едва 11 години и, понеже се е родила почти безстойностна през по-голямата част от нейната история, тя е във възход.
Единственото време, в което инвестирането в Биткойн е било нерентабилно, е за малък период в края на 2017 г. и началото на 2018 г., след което отново в средата на 2019 г. Купуването на Биткойн друг път е довело до някакъв вид печалба и за повечето – изключително богатство.
От другата страна на монетата нещата не вървят толкова добре за пазара на криптовалути. Когато манията покрай криптовалутите затихна, цената на Биткойн падна, но алткойните бяха унищожени, като при някои цели 99% от стойностите им са били заличени.
Някои алткойни, които са били създадени по време на бичия пазар са виждали само много дни на рентабилност.
Вземете например Биткойн Кеш. Хард форкът и обещанието за безплатни пари е част от това, което задвижва Биткойн до най-високия си връх за 2017 година.
Когато форкът се случи, противоречивата монета скочи. Но по-късно тя също се хвана в низходящия тренд на мечия пазар, което доведе до срив на цените от над $3,000 до под $100.
В резултат на това, две пълни трети от историята на цените на Биткойн Кеш доведоха до загуба.
Струва си да се отбележи, че Биткойн Кеш е избран несправедливо като пример, заради активирането на активите сред спукването на балона и че повечето други алткойни, лансирани около това време, са се оказали в много по-лоши ситуация.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Strategy, компанията, фокусирана върху Биткойн, по-рано известна като MicroStrategy, временно е спряла редовните си покупки.
Испанският банков гигант BBVA разшири своите дигитални услуги, като въведе в приложението си търговия и попечителство на Биткойн и Етериум за индивидуални клиенти.
Според нов графичен анализ на Alphractal, броят на активните криптовалути е намалял значително, въпреки че цената на Биткойн продължава да се покачва.