Въпреки потъващата оценка на крипто пазарите, Биткойн продължава да намира застъпници от различни сектори на обществото.
Освен това описа долара, подкрепен от САЩ, като „измама“. Той твърди, че фиатните валути няма да надживеят крипто и скъпоценните метали.
В отговор на други настроения, като тези на Питър Шиф, г-н Кийосаки заяви, че смята, че икономиката на САЩ и основната финансова система, са се запътили към огромен колапс, който ще надскочи кризата от 2008 от гледна точка на финансови загуби и щети на инвеститорите.
За съжаление имахме голяма криза през 2000 г., те го нарекоха дотком балона, а през 2008 г. това беше кризата на високорисковите недвижими имоти. Следващата ще бъде най-големята от всички.
Освен това авторът е критикувал фиат и други форми на пари, контролирани от правителството и по-точно твърдейки, че има малка стойност, подкрепяща долара, освен тази, която правителството му приписва.
Както някои посочиха, правителствата са длъжни да приемат фиат за данъци, като по този начин му придават някаква стойност от реалния свят в сравнение с алтернатива като криптовалутите. Но г-н Кийосаки не вярва, че фиат не държи перманентно място в обществото, за разлика то крипто или скъпоценните метали, които никога не би могъл да замести.
Проблемът е, че той стана невидим, за да могат да отпечатат толкова, колкото искат. Ето защо спестителите ги затриха.
Г-н Кийосаки намира безопасност в благородните метали, като казва, че средностатистическият човек може да се защити от влиянието на Уолстрийт и безразсъдното поведение на банковия конгломерат, чрез злато и сребро.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Киргизстан навлиза по-дълбоко в ерата на дигиталните финанси чрез ново сътрудничество с Binance, най-голямата борса за криптовалути в света.
Марк Занди, главен икономист в Moody’s Analytics, алармира за това, което според него може да се окаже бурен период за американската икономика.
Решението на Уорън Бъфет да предаде щафетата бележи края на една легендарна ера в корпоративна Америка, затваряйки 60-годишна глава, през която той превърна затруднена текстилна компания в една от най-ценните корпорации в света.
Неотдавнашното решение на американския президент Доналд Тръмп да награди най-големите притежатели на неговата лична криптовалута с ексклузивен достъп до вечеря в Белия дом предизвика остра критика от двете страни на политическия спектър, включително и сред републиканците.