Задвижваната от Microsoft търсачка Bing, се присъедини към други интернет гиганти, като обяви, че ще забрани рекламите, свързани с криптовалути, в мрежата си до юли 2018 г., според официална публикация в блог на 15-ти май.
Според изявлението основната причина за решението на компанията да забрани рекламирането на криптовалути и продуктите, свързани с тях, е настоящият нерегулиран статус на крипто, който според твърденията увеличава риска за потребителите на Bing:
Тъй като тези дигитални валути и свързаните с тях продукти не са регламентирани, открихме, че те представляват повишен риск за нашите потребители с потенциал да бъдат измамени потребителите.
Както се посочва в доклада, инструментът Bing Ads планира да изпълни напълно забраната в световен мащаб между юни и началото на юли.
Забраната за крипто реклами на Bing е най-новото движение в крипто-бойкотa на търсачката и социалните медии, иницииран от Facebook в края на януари тази година. Google обяви аналогична забрана за крипто реклама в средата на март, а Twitter неотдавна потвърди собствената си забрана.
Миналата седмица няколко мейнстрийм медии съобщиха, че Facebook твърди, че обмисляли да създадат своята криптовалута.
По-рано през април съоснователят на LinkedIn каза, че скорошните забрани за крипто са по-скоро „временни“, поради липсата на ясни правила за крипто пазара.
Президентът Доналд Тръмп подписа GENIUS Act – новаторски законопроект, насочен към регулиране на бързо разрастващия се пазар на стабилни монети.
Тази седмица президентът Доналд Тръмп се готви да подпише мащабна изпълнителна заповед, която може радикално да промени начина, по който американците инвестират за пенсиониране.
Камарата на представителите на САЩ прие три новаторски законопроекта за криптовалутите, насочени към установяване на всеобхватен федерален надзор върху дигиталните активи, включително стабилните монети и по-широката инфраструктура на крипто пазара.
Камарата на представителите на САЩ одобри три важни законопроекта за криптовалутите, след като късно в сряда вечерта премина през решаващо процедурно гласуване.