Binance, най-голямата борса за криптовалути в света, прави стратегическа инвестиция от $200 милиона в 104-годишното списание.
Средствата ще помогнат на Forbes да изпълни плана си за сливане с публично търгувана компания за придобиване със специална цел (SPAC) през първото тримесечие, според хора, запознати със сделката.
Инвеститорите станаха скептични към сделките със SPAC като цяло и по-специално към сделките с медии през последните месеци на фона на по-широкия спад на фондовия пазар.
Binance ще замени половината от $400 милиона ангажименти от институционални инвеститори, обявени от Forbes през август, казаха хората, които отказаха да бъдат идентифицирани, преди сделката да бъде обявена.
Това ще постави борсата сред първите двама най-големи собственици на Forbes, който ще бъде листнат на Нюйоркската фондова борса под тикера FRBS, казаха хората. Крипто компанията също така ще получи две от общо девет места в борда.
Този ход показва нарастващото влияние в реалния свят на крипто сектора. Докато крипто компаниите станаха публични, поставиха имената си на спортни арени и наводниха ефира с реклами включващи знаменитости, това е първата голяма инвестиция на сектора в традиционна американска медийна сфера.
Не Пропускай: Крипто китовете изкупуват тези два алткойна
Forbes е основан преди повече от век от дядото на главния редактор Стив Форбс. През 2014 г. Forbes продаде 95% дял на базираната в Хонконг Integrated Whale Media при оценка от $475 милиона.
Инвестицията на Binance е индикация, че Джао вярва, че генерирането на съдържание ще бъде област на растеж за разработката на Web 3.0. Web 3.0 се отнася до по-децентрализирана версия на интернет, която използва блокчейн, който също е в основата на криптовалутите и незаменимите токени или NFT.
“Това е първата стъпка към пазар, който има наистина висок потенциал, когато става въпрос за приемане на Web 3.0-базирани инструменти„, каза човек, познаващ стратегията на Binance.
“Нашата индустрия отбеляза голям растеж и смятаме, че трябва да сте глупак, за да не се позиционирате в онези сектори, които са готови за инфраструктурни инвестиции.”
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.