Най-голямата борса в света се насочва към разширяване дейността си с тласък на пазара в Югоизточна Азия на фона на усилията за глобална експанзия.
Според репортера на ABS-CBN Джеки Паскуал, Binance преговаря с надзорните органи на пазара във Филипините относно регулаторното одобрение. Паскуал отбеляза, че главният изпълнителен директор Чанпен Джао разкри новината, докато говори с местни медии в сряда.
От споделените коментари крипто борсата търси два лиценза – лиценз за издател на електронни пари (EMI) и лиценз за доставчик на услуги за виртуални активи (VASP). И двете одобрения биха могли да позволят на фирмата да предложи широка гама от продукти за криптовалути и дигитални активи на процъфтяващата икономика в Югоизточна Азия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Финансови гиганти стартират платформа за търговия с криптовалути
Джао каза също на местни репортери, че Binance се интересува от подкрепа на доставчиците на платежни услуги и инвестиране в банки. Той изрази мнение, че укрепването на такива институции с блокчейн технология е от полза за по-широко приемане на криптовалути и подсигуряване на финансовата система.
Филипините са най-новата юрисдикция, където водещата борса планира да започне да работи. Binance също получи регулаторно одобрение на европейските пазари, получавайки крипто лицензи във Франция и Италия. Говори се, че лицензът в Германия може да бъде следващият в европейската пътна карта.
По-рано през 2022 г. компанията установи присъствие в Близкия изток. Емирските власти обявиха крипто политика за лицензиране, за да стимулират иновациите и да се позиционират като крипто център.
Засега Binance има одобрението да работи в Абу Даби, Бахрейн и Дубай.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.