Начало » Binance предполагаемо крие връзки с Китай

Binance предполагаемо крие връзки с Китай

30.03.2023 11:00 3 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Binance предполагаемо крие връзки с Китай

Според вътрешни документи, цитирани от "Financial Times", Binance, най-голямата борса за криптовалути в света, е скрила връзките си с Китай, въпреки че твърди, че е напуснала страната през 2017 г. след регулаторните мерки на Пекин.

Съобщава се, че борсата е наредила на служителите си да прикрият присъствието в Китай, като до 2019 г. е имала активен офис в континенталната част на страната и е използвала китайска банка за изплащане на заплати. Твърди се, че Binance е инструктирала служителите си да признават само за офиси в Малта, Сингапур и Уганда и да избягват споменаването на други места, включително Китай.

Твърди се, че платформата е включила инструкции в документацията за включване на новите служители в Китай да инсталират виртуални частни мрежи на своите устройства, за да прикрият китайското си присъствие.

Binance отговаря на съобщенията

Binance категорично отхвърли твърденията, че незаконно е обслужвала клиенти в САЩ и е прикривала връзките си с Китай. Говорител на борсата заяви, че бизнесът не оперира в страната и няма технологии, включително сървъри или данни, базирани там.

Говорителят също така нарече информацията на анонимните източници „древна история“ и заяви, че тя неправилно описва операциите на компанията. Financial Times не можа да установи дали китайските офиси, цитирани във вътрешните съобщения на компанията, все още са активни.

Въпреки това, според бивш служител, цитиран от изданието, много от разработчиците на борсата все още са в Китай.

Регулаторни предизвикателства пред Binance

Борсата е подложена на все по-засилен регулаторен контрол, като Комисията за търговия със стокови фючърси на САЩ (CFTC) я съди по обвинения, че незаконно е обслужвала клиенти в САЩ. Това не е първият път, в който Binance попада под обстрела на регулаторните органи, с разследвания от страна на CFTC, Комисията за ценни книжа и борси (SEC), Службата за вътрешни приходи (IRS) и федералните прокурори.

Регулаторният натиск върху Binance и други борси за криптовалути вероятно ще се увеличи, като се появиха опасения относно потенциалното им използване за пране на пари, финансиране на тероризма и други незаконни дейности.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Очертава се масивна банкова криза, твърди Нуриел Рубини


Отговорът на Binance на регулаторните предизвикателства

Въпреки регулаторните предизвикателства, пред които е изправен борсата, главният ѝ изпълнителен директор, Чанпен Джао, остава оптимист за бъдещето на криптовалутите.

В неотдавнашна блог публикация той написа:

„Крипто индустрията все още е в началото си и с разрастването си ще се развиват и нейните регулации. Като компания ние се ангажираме да работим с регулаторните органи, за да гарантираме спазването на изискванията, като същевременно напредваме в приемането на криптовалутите в световен мащаб.“

Binance също така положи усилия да подобри мерките си за съответствие и сигурност, включително като назначи бившия криминален следовател от Министерството на финансите на САЩ Грег Монахан за свой глобален служител, отговарящ за докладването на изпирането на пари.

Неотдавнашните доклади за предполагаемите връзки на Binance с Китай подчертават предизвикателствата пред индустрията на криптовалутите и необходимостта от по-голяма прозрачност и мерки за спазване на правилата.

Увеличаващият се регулаторен контрол върху Binance и други борси за криптовалути вероятно ще продължи и тези платформи ще трябва да работят в тясно сътрудничество с регулаторите, за да отговорят на техните опасения.

Въпреки че бъдещето на криптовалутата остава несигурно, нарастващото приемане на Биткойн и други цифрови активи от страна на основните компании и институционалните инвеститори предполага, че те са тук, за да останат.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Защо Coinbase избра предпазливост пред това да купува агресивно Биткойн

Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.

12.05.2025 9:00 2 мин. четене

Китай и САЩ постигнаха споразумение след два дни преговори в Женева

След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.

12.05.2025 6:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Кати Ууд подкрепя Биткойн и Tesla като катализатори за дефлационен растеж

Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.

11.05.2025 23:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Трилиони в държавен капитал чакат яснота по отношение на криптовалутите в САЩ

Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.

11.05.2025 18:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.