Binance Labs, инкубаторното крило на борсата Binance, инвестира в интелигентни договори и блокчейн одиторски стартъп, съобщиха от компанията в понеделник.
Сертифициран от CertiK, фирмата се стреми да подпомогне осигуряването на интелигентни договори и блокчейн платформи чрез формален процес на проверка. Екипът вече е започнал да работи, за да гарантира, че съществуващите блокчейн платформи не съдържат грешки, които биха могли да доведат до загуба на средства или други уязвими места, съобщи прессъобщение.
Компанията е основана миналата година, отчасти от професора от Йейл Джонг Шао, който е известен с разработването на „сертифицирана операционна система“, наречена CertiKOS, Ронгхуй Гу, асистент от колумбийския университет.
Екипът на CertiK работи, като прилага математически доказателства към мрежите, за да определи дали хакерите могат да нарушат системите.
Методите на екипа включват „подход на разлагането на базата на слоеве, модифицирани доказателства, машинно проверими обекти, сертифицирани, децентрализирани приложения, библиотеки и интелигентно етикетиране“, се казва в съобщение. Използвайки тези подходи, изследователите твърдят, че могат да потвърдят сигурността на блокчейн платформата по обективен начин.
Докато Binance Labs не разкриха общата сума на инвестицията, говорител каза, че неговият дял е „милиони“ долари.
Главният изпълнителен директор на инкубатора, Ела Джанг, заяви в изявлението, че платформата на CertiK е насочена към най-малко една изключителна нужда в блокчейн пространството, обяснявайки:
CertiK утвърждава математически сигурността на интелигентните договори, което е критична точка, пред която сме изправени в блокчейн екосистемата, заобикаляйки ограниченията на ръчното откриване.
Инвестицията „сигнализира за признаването на важността на официалната проверка в блокчейн индустрията“, се казва в изявлението. По-специално, CertiK идва с „уникално предимство“ в областта, като се има предвид неговата история и доказана технология.
Тази технология включва CertiKOS, който вече е използван както в корпоративни, така и във военни програми, и е един от инструментите, използвани от Агенцията за подпомагане на напредналите изследователски проекти на САЩ (DARPA).
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.
Инвеститорското настроение се подобри тази седмица, след като пазарите отбелязаха ръст благодарение на облекчаването на търговските напрежения, по-ниските данни за инфлацията и силния импулс от технологичния и крипто сектор. Въпреки че глобалната несигурност остава, редица фактори за покачване на цените възродиха оптимизма в различните класове активи.
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.