Съоснователят на Microsoft Бил Гейтс наскоро изрази мнение, че NFT са инвестиция от типа на "теорията на по-големия глупак".
Гейтс саркастично отбеляза, че хората, които харчат цяло състояние за снимки на маймуни, ще могат да направят света много по-добър.
NFT балонът очаквано се спука след неотдавнашната пазарна корекция, като минималната цена за Bored Ape Yacht Club наскоро падна до най-ниското ниво от август миналата година. Цената за влизане се понижи с почти 80 % само в рамките на два месеца, като инвеститорите, които купиха популярните NFT изображения на много по-висока цена, останаха сериозно ощетени.
Други популярни NFT колекции, включително e CryptoPunks, също рязко понижиха стойността си.
Макар че NFT привлякоха множество одобрения от известни личности, някои видни личности избраха да ги отхвърлят в пика на популярността им. Например канадският актьор Киану Рийвс намери за смешна идеята да се плащат тонове пари за произведения на изкуството, които лесно могат да бъдат възпроизведени.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: MicroStrategy може да продаде част от своите Биткойн притежания
Скептицизмът на Гейтс не е изненада, като се има предвид, че той е дългогодишен критик на криптовалутите. Още през май 2018 г. милиардерът заяви, че би бил готов да шортне Биткойн (BTC), ако може. Изглежда, че Гейтс не близо до идеята за криптовалутите, като се има предвид, че той оплака липсата на вътрешна стойност в тях в публикация в Reddit.
Въпреки това Гейтс твърди, че не е шортвал Биткойн, въпреки мечите си възгледи.
Цените на основните криптовалути буквално се сринаха тази седмица, като Биткойн падна до нивото от $20,000 за първи път от декември 2020 г. насам.
Робърт Кийосаки, добре известен със своите инвестиционни съвети и открито присъствие в социалните медии, наскоро измести фокуса си от Биткойн и злато към сребро.
Неотдавнашните повишения на митата при администрацията на Тръмп предизвикват несигурност на световните пазари, като криптовалутите усещат ефекта.
DeFi секторът бе изправен пред турбулентно бурно начало на 2025 г., като общата заключена стойност (TVL) спадна до $156 милиарда до края на първото тримесечие.
В четвъртък акциите в САЩ преживяха сериозен спад, като това бе най-сериозният еднодневен упадък от 2020 г. насам.