В стремежа си да предостави значителна помощ за продължаващите военни усилия на Украйна президентът Байдън внесе предложение за финансиране в размер на $24 милиарда.
Това е първият апел на президента за отпускане на средства, откакто по-рано тази година Републиканската партия пое контрола над Камарата на представителите.
От началото на конфликта в Украйна сред партийните лидери и представителите на Конгреса се появиха различни гледни точки относно отпускането на допълнителни финансови ресурси и помощ за страната.
Шаланда Д. Йънг, директор на Службата за управление и бюджет на Белия дом, подчерта ангажимента на администрацията да подкрепи Украйна в стремежа ѝ да защити своя суверенитет. Тя подчерта, че тази стратегия ефективно е насърчила единството между съюзниците и партньорите, като е дала възможност на Украйна да се защити от руската агресия. Йънг изрази тези мисли в писмо, адресирано до председателя на парламента Кевин Маккарти, представител на републиканците от Калифорния.
В официалното искане на президента се посочва разпределението на средствата, като $13.1 милиарда са предназначени за военна помощ, насочена към попълване на въоръжението и доставките на Пентагона, а $8.5 милиарда са предназначени за икономическа, хуманитарна и други форми на помощ както за Украйна, така и за други страни, засегнати от конфликта.
Други $2.3 милиарда са предназначени за стимулиране на допълнителни вноски за помощ от външни донори чрез сътрудничество със Световната банка.
Освен $24-те милиарда, поискани за подпомагане на Украйна, президентът Байдън едновременно с това отправи молба към Конгреса за $12 милиарда за подпомагане при бедствия, $4 милиарда за укрепване на сигурността по границите и $60 милиона за увеличаване на компенсациите за пожарникарите в горите. Общият размер на исканото финансиране възлиза на $40 милиарда.
Дан Колдуел, вицепрезидент на Центъра за обновяване на Америка, активно се опитва да осуети последната молба на президента Байдън за финансиране. Колдуел се обяви против отделянето на милиарди за поддържането на конфликт, лишен от критични американски интереси, особено предвид преобладаващия риск от потенциална ядрена ескалация.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.