Според доклад на Financial Times, в сряда банката учреди заем за Red Electrica, националната оператор на електроенергия в Испания.
Синдикиран заем е този, при който група банки отпускат заеми заедно, на един заемополучател. В този случай другите заемодатели, освен BBVA, бяха японската Mitsubishi UFJ Financial Group и френската BNP Paribas.
На данните за заема им бе сложена времева маркировка на всеки етап от процеса. Споразумението за заем бе окончателно подписано между трите банки и бе записано в Етериум блокчейн, запазвайки „автентичността му“, твърдят FT.
При традиционния процес на синдикиран заем, банките разчитат на факсове, за да споделят сложна информация, което не само забавя процеса, но и е скъпо. Блокчейн се разглежда като средство за подпомагане на банките да обменят информация в приблизително реално време, като намаляват процеса на заема от няколко седмици до ден-два. Намаляването на ръчните процеси също намалява оперативните разходи.
BBVA съобщава, че планира да проведе повече блокчейн пилоти за синдикирани заеми в бъдеще. Всъщност банката в миналото е проучила и блокчейн технологията.
През април завърши пилот, който издава корпоративен заем в размер на $91 милиона, използвайки както частен дигитален ledger, така и публичния Етериум блокчейн.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.
Нови данни от Santiment подчертават значителни разлики в разпределението на токените сред най-популярните криптовалути, разкривайки важни информации за трейдърите, които следят влиянието на големите играчи.
Зак Коул, известен разработчик на Етериум, представи смела нова инициатива, целяща значително разширяване на екосистемата на алткойн и повишаване на цената на ETH до $10,000.
Според нов доклад на CryptoQuant, Chainlink (LINK) е в продължителна фаза на натрупване между $12 и $15, подтикната от агресивното поведение на големите инвеститори на фона на слабото участие на дребните трейдъри.