Grayscale Investments, инвестиционна компания в сферата на криптовалутите, известна с управлението на Grayscale Bitcoin Trust, наскоро обяви промени в ръководството на борда.
Бари Силбърт, главен изпълнителен директор на Digital Currency Group (DCG), компанията майка, която наблюдава Grayscale, се оттегля от борда на директорите на Grayscale. Това решение, заедно с оставката на президента на DCG Марк Мърфи от борда на Grayscale, беше официално оповестено в подаденото от компанията заявление 8-K до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ на 26 декември.
Съгласно подаденото заявление, считано от 1 януари 2024 г., към борда ще се присъединят новите членове Марк Шифке, Матю Кумъл и Едуард Макгий. След това бордът ще се състои от Шифке, Куммел, Майкъл Соненщайн и Макгий, които също така ще притежават правомощия като служители съгласно договора за дружество с ограничена отговорност на спонсора.
Grayscale, основен играч в областта на инвестициите в криптовалути, е сред компаниите, които търсят одобрение за борсово търгуван фонд (ETF) за Биткойн в SEC. Тя водеше постоянен диалог с регулатора и по-специално спечели съдебно дело през август 2023 г., което даде възможност за по-нататъшно разглеждане на нейното предложение за Биткойн ETF.
Неотдавнашните промени в управителния съвет на Grayscale предизвикаха спекулации за потенциални последици. Някои наблюдатели свързаха тези оставки с очакваното одобрение на ETF за Биткойн на Grayscale.
Според подаденото от Grayscale 8-K заявление, новият председател, Шифке, носи богат финансов опит. На 64-годишна възраст, в момента той заема длъжността главен финансов директор в DCG. Преди това Шифке е работил като главен финансов директор в Billtrust, компания за облачни решения, и Green Dot, платформа за мобилно банкиране. Заемал е и важни позиции в JPMorgan Chase и Goldman Sachs, като е специализирал в областта на сливанията и придобиванията, консултантските услуги и инвестициите в данъчни активи.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.