Бари Силбърт - главата на Digital Currency Group коментира предстоящата актуализация на мрежата на Етериум.
Бари Силбърт, основател на гиганта в областта на криптовалутите Digital Currency Group, се включи в Twitter, за да разкрие, че е „искрено развълнуван“ от дългоочакваното обновяване на Етериум.
Вторият по големина блокчейн ще може драстично да намали потреблението си на енергия. Ако ъпгрейдът се окаже успешен, Етериум ще се нуждае от 99 % по-малко електроенергия, като мигрира към алгоритъма за консенсус proof-of-stake. Преходът цеи да адресира опасенията на инвеститорите, които имат опасения за климата.
Цената на Етериум преживя рязко рали миналата седмица. През последните два дни обаче криптовалутата рязко се възстанови, което показва, че еуфорията, предизвикана от сливането, може би се успокоява.
Пускането на Етериум 2.0 няма веднага да реши проблемите с мащабирането на мрежата. Технологията, която ще позволи драстично да се подобри ефективността на мрежата, се нарича sharding и ще бъде въведена на по-късен етап след сливането.
Предвид нарастващата конкуренция, ще бъде от решаващо значение за Етериум да се мащабира, за да запази доминантната си позиция в сектора.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум китовете продължават да трупат с наближаването на ‘сливането’
След сливането, което се очаква да се осъществи през септември, Етериум ще бъде само частично завършен. В епохата след сливането Етериум са планирани редица допълнителни подобрения (surge, verge, purge и splurge).
Както обясни съоснователят на Етериум Виталик Бутерин, тези дълбоки промени ще се случват паралелно. Остава да видим дали дългоочакваното надграждане ще успее да увеличи търсенето на токена.
Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.
Мелдивите се стреми да се превърне в глобален играч в областта на финансовите технологии.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин призова за основна промяна на дизайна на блокчейна, предупреждавайки, че нарастващата сложност на мрежата застрашава нейния дългосрочен успех.
Google пуска актуализация на Wallet приложението си, фокусирана върху поверителността, като интегрира нулеви доказателства за знание (ZKPs), което позволява на потребителите да верифицират идентификационни атрибути като възраст, без да разкриват лични данни.