Британската инвестиционна банка Barclays спонсорира hackathon, за да намери най-доброто решение чрез блокчейн да увеличи ефективността на обработката на договори за деривати, съобщиха от публикувано на 9-ти август съобщение.
Barclays работи в партньорство с други големи компании като Deloitte, Международната асоциация за суапове и деривати (ISDA) и Thomson Reuters за събитието.По време на двудневния hackathon на DerivHack, участниците ще получат възможност да покажат своите идеи и да прилагат ISDA Common Domain Model (CDM) към технологията. Крайната цел на събитието е да се намерят решения за използване на случаите при обработката на договори за деривати след продажбата.
ISDA CDM предоставя стандартно цифрово представяне на събития и процеси, които могат да се случат в хода на търговията с деривати, представени във машинно четлив формат. Продуктът е разработен така, че да подобрява последователността и да подпомага оперативната съвместимост между фирмите и платформите.
През юли Barclays подаде две заявки за патент, отнасящи се до прехвърлянето на данни за съхранение на цифрова валута и съхранение на данни чрез блокчейн, публикувани от Американската патентна служба и Службата за търговски марки.
Първият патент описва система за прехвърляне на цифрова валута от платец към получател, която сигурно удостоверява самоличността на двете, както и потвърждава и записва транзакциите. Другата част се отнася до съхраняването и одобряването на данни и искове, свързани с конкретни образувания.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).