Пенсионният план на Банката на Монреал и Ontario Teachers’ Pension Plan са тествали интеграция на блокчейн при дълга на канадския долар.
В пилотната сделка банката е продала 250 милиона долара (около 190 милиона щатски долара) на едногодишни депозити с плаващи лихвени проценти към Ontario Teachers’ Pension Plan, като внедрява блокчейн технологията за да отрази сделката.
Bloomberg отбелязва, че звеното BMO Capital Markets на Банка Монреал е изградило прототипна договорна система, базирана на блокчейн, която позволява на емитентите и купувачите да следят транзакциите, използващи технологията. Според съобщенията банката има за цел да използва иновацията, за да осигури значителни икономии при някои от разходите.
Келси Гундърсън, ръководител на глобалната търговия на BMO Capital Markets заяви:
„Това е важна първа стъпка в разработването на напълно функционална система , която според нас в крайна сметка ще позволи първична и вторична търговия с ценни книжа.“
Тази година още един бивш национал за пръв път направи подобна инициатива, но за щатския долар. През април JPMorgan Chase, Националната банка на Канада и други използваха платформата Quorum blockchain, за да отразят предлагането на 150 млн. Долара на канадската банка „.
Глобалният стремеж към намаляване на зависимостта от щатския долар набира сила, а подновените политики на Доналд Тръмп в областта на митата може да го ускорят.
Киргизстан навлиза по-дълбоко в ерата на дигиталните финанси чрез ново сътрудничество с Binance, най-голямата борса за криптовалути в света.
Марк Занди, главен икономист в Moody’s Analytics, алармира за това, което според него може да се окаже бурен период за американската икономика.
Решението на Уорън Бъфет да предаде щафетата бележи края на една легендарна ера в корпоративна Америка, затваряйки 60-годишна глава, през която той превърна затруднена текстилна компания в една от най-ценните корпорации в света.